informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Areál BavlnaDoslova před očima se mění staveniště areálu Bavlna. Svým způsobem ojedinělá investiční akce v Hradci Králové se chýlí k závěru. Komplexní rekonstrukce areálu Bavlna, která byla zahrnuta do Integrovaného plánu rozvoje města, začala v listopadu roku 2010 a dokončena bude již v letošním roce na přelomu jara a léta. Stavba se připravovala dlouhodobě a byla již součástí projektu Vize města 2006 – 2009.

 

 

„Areál Bavlna bude přednostně sloužit pro kopanou mládežnických mužstev, Bavlna splní i funkci školního hřiště, areál budou navštěvovat především žáci ze ZŠ Jiráskovo náměstí. Počítáme samozřejmě s tím, že hřiště bude sloužit i široké veřejnosti, protože část areálu zařadíme do projektu Otevřená školní hřiště,“ řekl náměstek primátora pro správu majetku a městské organizace Martin Soukup.  Součástí tohoto sportovního komplexu jsou nejen hřiště, ale také například internát pro „fotbalové naděje“. „Vzhledem k výchově fotbalistů z různých míst kraje se jedná o stavbu významnou nejen pro Hradec Králové, ale pro celý Královéhradecký kraj,“ uvedl Martin Soukup.

„Jsme velice rádi, že se podařilo projekt zrealizovat. Doufáme, že bude nový sportovní areál sloužit pro rozvoj sportovních aktivit v Hradci Králové a celkově se tak podaří zhodnotit vložené investice v celkovém objemu cca 111 milionů korun, z nichž cca 58 milionů bude poskytnuto z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu,“ řekl náměstek primátora pro rozvoj města Jindřich Vedlich.

Areál dosud sloužil především jako zázemí pro mládežnický fotbal a volnočasové hřiště pro základní školy a veřejnost z okolí, ovšem postupně přestal vyhovovat požadavkům i hygienickým normám. Cílem přestavby je vybudování moderního sportovního areálu a rozšíření nabídky volnočasových zařízení.

S financováním přestavby sportovního areálu Bavlna Hradci Králové výrazně pomohou peníze z Evropské unie. Žádost o dotaci město podalo koncem října 2010 a smlouva o jejím poskytnutí byla podepsána v březnu loňského roku.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *