informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Nová hradecká městská knihovna vzniká v bývalém Vertexu, včera byli stavbu zkontrolovat zástupci města iknihovny.

HRADEC KRÁLOVÉ Zatím je to staveniště. Dělníci včera betonovali přízemí a připravovali šachty pro zařízení. Budoucíhradecká městská knihovna teď připomíná spíš bývalou textilní továrnu Vertex poté, co v polovině 90. let minulého století ukončila provoz a zlikvidovala stroje. Ale už v polovině příštího roku by to měla být reprezentativní městská budova.
Náměstci hradeckého primátora Jindřich VedlichMartin Soukup spolu s ředitelkou městské knihovny Lenkou Václavíkovou Antošovou včera kontrolovali postup prací.
„Odhalili jsme nedostatky ve stěnách, to pro firmu znamená více práce, ale přestavba pokračuje podle harmonogramu,“ řekl Jindřich Vedlich. Ten spolu s ostatními prošel stavbu od přízemí až po střechu, jejíž dominantou bude velryba vytvořená z popínavých rostlin a na níž by se podle architekta Davida Vávry mohly pořádat společenské akce.
Město počítá s celkovými náklady 200 milionů korun. Z Evropské unie Hradec Králové dostane 135 milionů korun. Do nového centra celoživotního vzdělávání se studovnami, přednáškovým sálem a kavárnou se přestěhuje zhruba 400 tisíc knih. Knihovna uzavře všechny ústřední provozovny na Velkém náměstí a zaniknou i pobočky a půjčovny.

zdroj: Mladá fronta DNES

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *