Hledat

TOPlist

Banner

Mapa nového územního plánu Hradce Králové

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Hradec Králové/ Pardubice, 4. 7. - Po několikaměsíčním intenzivním vyjednávání se České republice podařilo získat výjimku, díky níž nepřijde o eurodotace na zhruba desítku klíčových dopravních staveb, mezi nimiž jsou např. východočeské dálnice D11 či D35. Na peníze původně Česko nemělo mít nárok, protože dlouhé roky i přes výzvy Evropské komise nezměnilo pravidla pro posuzování vlivu staveb na životní prostředí, tzv. EIA.

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Hradec Králové/Pardubice – Lidé z Hradce Králové a Pardubic již desátým rokem závodí, kdo dříve doběhne do Čeperky, která je na půl cesty z obou měst. Hradubický běh se uskuteční v sobotu 14. května 2016 v 9:00. Startuje se v Pardubicích a v Hradci Králové zároveň.

„Start zazní v obou městech současně a účastníci se setkávají v polovině celkové trasy v Čeperce, kde je čeká vyhodnocení a přátelské popovídání při občerstvení,“ říká organizátor Hradubického běhu Petr Hochman. Start je v Pardubicích Poděbradská ulice - zastávka MHD „Poděbradská“ a v Hradci Králové Lipky – zastávka MHD „Lipky“.
Registrovat se lze na stránkách závodu www.ph7.cz nebo přímo na místě.  „Registrace je již spuštěna,“ potvrdil organizátor Petr Hochman a připomněl, že na webových stránkách lze též nalézt podrobnou trasu závodu a další doplňující informace. „Pro jubilejní desátý ročník chystáme pár zajímavých vylepšení, jedním z nich je například to, že závodníkům přijde SMS s jejich časem hned po proběhnutí cílem,“ vyzdvihl jednu z novinek organizátor.
„Hradubický běh je zajímavý nápad – často slýchám rivalské poznámky na adresu obou měst a zde se ukazuje, že cíl může být společný – to je příjemná změna. I podtitul se netají tím, že jde o přátelský závod, tedy mohou běžet i rodiny s dětmi,“ říká Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu, který závod zaštiťuje a chystá se, že se také aktivně zúčastní.

Petr Hochman

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

 

Je to příběh jako z kroniky města Kocourkova. Vedení Hradce se pustilo do boje proti "urážlivé reklamě". Podle radnice prý slogan pobuřuje veřejnost, lidé píší stovky stížností a proto je potřeba hájit zájmy občanů. Hradec je uražen a reklamu nechal odstranit, protože v Hradci se nenudí nikdo! Nebo je to jinak?

Celý článek...

Dávná rivalita mezi Hradcem Králové a Pardubicemi, dnes dvěma krajskými městy, zase jednou dostala konkrétní podobu. Zhmotnila se v reklamě na královéhradeckém trolejbusu, který láká na pardubický zámek otázkou: Nudíte se v Hradci? Kvůli zlostným komentářům na Facebooku už ji řeší i magistrát.

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Na Moravském Předměstí se v rámci projektu „Otevřených dětských hřišť otevírá veřejnosti moderní dětské dopravní hřiště.

Celý článek...

V místě archeologického naleziště v Pardubičkách vznikne park, který bude připomínat nejvzdálenější historii Pardubic a zároveň nabídne návštěvníkům prostor pro pobyt v přírodě. Město již vybralo ideovou studii a pokračuje v přípravě projektu. Jeho cenu odhaduje na osm milionů korun, rekonstrukce by měla začít v příštím roce.

 

Celý článek...

 

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost pořádá v sobotu 12. března 2016 od 9 do 16 hodin tradiční velikonoční jarmark, na kterém to bude vonět jarem a blížícími se Velikonocemi. Ve všech sálech Adalbertina a na přilehlém parkovišti uvidíte plejádu řemeslníků, lidových umělců a prodejců velikonočních artefaktů i všelikých pochutin ze všech koutů republiky. K vidění i ke koupi budou výrobky lidové tvorby a uměleckých řemesel. Chybět pak nebudou ani pomlázky či jarní květiny a vše doplní bohatá nabídka občerstvení.

Celý článek...

Hradec Králové/Pardubice – Lidé z Hradce Králové a Pardubic již devátým rokem závodí, kdo dříve doběhne do Čeperky, která je na půl cesty z obou měst. Hradubický běh se uskuteční v sobotu 16. května 2015 v 9:00. Startuje se v Pardubicích a v Hradci Králové zároveň.

 

„Startuje se z obou měst najednou a účastníci se setkávají v polovině celkové trasy v Čeperce, kde je čeká vyhodnocení a přátelské popovídání při občerstvení,“ říká organizátor Hradubického běhu Petr Hochman. Start zazní v obou městech současně – v Pardubicích Poděbradská ulice - zastávka MHD „Poděbradská“ (strana u InterSparu) a v Hradci Králové Lipky – zastávka MHD „Lipky“ (směr Fakultní nemocnice)(křižovatka ulic V Lipkách a Střelecká).

Celý článek...

Nové velké dětské hřiště, lávka přes řeku, loděnice, sportoviště a pozorovatelna ptáků - tak bude vypadat pardubický park Na Špici, který leží na soutoku Labe a Chrudimky.

Jeho oprava spěje do finále, už 30. listopadu nový park stavbaři předají městu, lidé ho ale budou moci opravdu ocenit a hodnotit až na jaře. Před tím, než ho stavbaři dokončí a než napadne první sníh, si ho zašla prohlédnout redaktorka Naďa Kubínková.

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Chytrá, vzdělaná a udržitelná -představitelé Pardubic a Hradce Králové se dnes shodli na prioritách a věcném zaměření takzvané Integrované územní investice (ITI). Jejím prostřednictvím by aglomerace obou měst měla v následujících letech získat téměř šest miliard korun z Evropské unie.

Celý článek...

More Articles...
Banner