Hledat

TOPlist

Banner

LogoKongresové centrum Aldis bude 16. března 2017 od 15 hodin hostit 14. ročník slavnostního udílení výročních cen Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Mosty 2016. Cílem je ocenit akt, projekt či osobnost, jež výrazně zlepšují postavení lidí se zdravotním postižením.

 

Celý článek...

Mapa nového územního plánu Hradce Králové

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Hradec Králové/ Pardubice, 4. 7. - Po několikaměsíčním intenzivním vyjednávání se České republice podařilo získat výjimku, díky níž nepřijde o eurodotace na zhruba desítku klíčových dopravních staveb, mezi nimiž jsou např. východočeské dálnice D11 či D35. Na peníze původně Česko nemělo mít nárok, protože dlouhé roky i přes výzvy Evropské komise nezměnilo pravidla pro posuzování vlivu staveb na životní prostředí, tzv. EIA.

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Hradec Králové/Pardubice – Lidé z Hradce Králové a Pardubic již desátým rokem závodí, kdo dříve doběhne do Čeperky, která je na půl cesty z obou měst. Hradubický běh se uskuteční v sobotu 14. května 2016 v 9:00. Startuje se v Pardubicích a v Hradci Králové zároveň.

„Start zazní v obou městech současně a účastníci se setkávají v polovině celkové trasy v Čeperce, kde je čeká vyhodnocení a přátelské popovídání při občerstvení,“ říká organizátor Hradubického běhu Petr Hochman. Start je v Pardubicích Poděbradská ulice - zastávka MHD „Poděbradská“ a v Hradci Králové Lipky – zastávka MHD „Lipky“.
Registrovat se lze na stránkách závodu www.ph7.cz nebo přímo na místě.  „Registrace je již spuštěna,“ potvrdil organizátor Petr Hochman a připomněl, že na webových stránkách lze též nalézt podrobnou trasu závodu a další doplňující informace. „Pro jubilejní desátý ročník chystáme pár zajímavých vylepšení, jedním z nich je například to, že závodníkům přijde SMS s jejich časem hned po proběhnutí cílem,“ vyzdvihl jednu z novinek organizátor.
„Hradubický běh je zajímavý nápad – často slýchám rivalské poznámky na adresu obou měst a zde se ukazuje, že cíl může být společný – to je příjemná změna. I podtitul se netají tím, že jde o přátelský závod, tedy mohou běžet i rodiny s dětmi,“ říká Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu, který závod zaštiťuje a chystá se, že se také aktivně zúčastní.

Petr Hochman

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

 

Je to příběh jako z kroniky města Kocourkova. Vedení Hradce se pustilo do boje proti "urážlivé reklamě". Podle radnice prý slogan pobuřuje veřejnost, lidé píší stovky stížností a proto je potřeba hájit zájmy občanů. Hradec je uražen a reklamu nechal odstranit, protože v Hradci se nenudí nikdo! Nebo je to jinak?

Celý článek...

Dávná rivalita mezi Hradcem Králové a Pardubicemi, dnes dvěma krajskými městy, zase jednou dostala konkrétní podobu. Zhmotnila se v reklamě na královéhradeckém trolejbusu, který láká na pardubický zámek otázkou: Nudíte se v Hradci? Kvůli zlostným komentářům na Facebooku už ji řeší i magistrát.

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Na Moravském Předměstí se v rámci projektu „Otevřených dětských hřišť otevírá veřejnosti moderní dětské dopravní hřiště.

Celý článek...

V místě archeologického naleziště v Pardubičkách vznikne park, který bude připomínat nejvzdálenější historii Pardubic a zároveň nabídne návštěvníkům prostor pro pobyt v přírodě. Město již vybralo ideovou studii a pokračuje v přípravě projektu. Jeho cenu odhaduje na osm milionů korun, rekonstrukce by měla začít v příštím roce.

 

Celý článek...

 

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost pořádá v sobotu 12. března 2016 od 9 do 16 hodin tradiční velikonoční jarmark, na kterém to bude vonět jarem a blížícími se Velikonocemi. Ve všech sálech Adalbertina a na přilehlém parkovišti uvidíte plejádu řemeslníků, lidových umělců a prodejců velikonočních artefaktů i všelikých pochutin ze všech koutů republiky. K vidění i ke koupi budou výrobky lidové tvorby a uměleckých řemesel. Chybět pak nebudou ani pomlázky či jarní květiny a vše doplní bohatá nabídka občerstvení.

Celý článek...

Hradec Králové/Pardubice – Lidé z Hradce Králové a Pardubic již devátým rokem závodí, kdo dříve doběhne do Čeperky, která je na půl cesty z obou měst. Hradubický běh se uskuteční v sobotu 16. května 2015 v 9:00. Startuje se v Pardubicích a v Hradci Králové zároveň.

 

„Startuje se z obou měst najednou a účastníci se setkávají v polovině celkové trasy v Čeperce, kde je čeká vyhodnocení a přátelské popovídání při občerstvení,“ říká organizátor Hradubického běhu Petr Hochman. Start zazní v obou městech současně – v Pardubicích Poděbradská ulice - zastávka MHD „Poděbradská“ (strana u InterSparu) a v Hradci Králové Lipky – zastávka MHD „Lipky“ (směr Fakultní nemocnice)(křižovatka ulic V Lipkách a Střelecká).

Celý článek...

Nové velké dětské hřiště, lávka přes řeku, loděnice, sportoviště a pozorovatelna ptáků - tak bude vypadat pardubický park Na Špici, který leží na soutoku Labe a Chrudimky.

Jeho oprava spěje do finále, už 30. listopadu nový park stavbaři předají městu, lidé ho ale budou moci opravdu ocenit a hodnotit až na jaře. Před tím, než ho stavbaři dokončí a než napadne první sníh, si ho zašla prohlédnout redaktorka Naďa Kubínková.

Celý článek...

More Articles...
Banner