Hledat

TOPlist

Banner
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Chytrá, vzdělaná a udržitelná -představitelé Pardubic a Hradce Králové se dnes shodli na prioritách a věcném zaměření takzvané Integrované územní investice (ITI). Jejím prostřednictvím by aglomerace obou měst měla v následujících letech získat téměř šest miliard korun z Evropské unie.

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Souhlas s výkupem poloviny pozemku v katastru území Vlčkovice u Praskačky nutného pro pokračování dálnice D11 u Hradce Králové 18. června 2014 udělili radní města a dnes s touto transkací souhlasili i královéhradečtí zastupitelé. Za spoluvlastnický podíl ideální poloviny pozemku město zaplatí necelých 1,7 mil. Kč. Parcela má celkovou výměru 0,27 hektaru a je poslední, která státu pro stavbu dálnice D11 schází. Jednání se všemi dotčenými subjekty směřuje k získání celého pozemku do vlastnictví města, tedy i druhé ideální poloviny. Do budoucna by měla být celá transakce pro město výhodná, a to s ohledem na příslib směny celé této parcely za pozemky pod Terminálem hromadné dopravy Hradec Králové, za které městem vlastněný dopravní podnik ročně hradí ŘSD částku 2,3 mil. Kč.

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Labska stezka

V sobotu 28. června proběhne další akce ze seriálu „Tour de Labe pro všechny“. Koná se opět na podporu výstavby Labské cyklostezky z Hradce Králové do Pardubic a současně i propagace bezpečných cyklostezek a možnosti jejich využívání pro širokou veřejnost, včetně rodin s dětmi, seniorů, in-line bruslařů a hendikepovaných. Ti také pojedou v protisměru po hotové cyklostezce z Pardubic pod Kunětickou horu a zpět.

 

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Své týmy do logicko-orientační hry můžete přihlásit do pondělí 9. června 2014 do půlnoci. Hra se pak uskuteční v sobotu 14. června 2014. Více informací a registrace na stránkách http://leonardo.ph7.cz/

Hodnocení uživatelů: / 10
NejhoršíNejlepší 

Bližší informace a registrace na www.ph7.cz

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

 

Na jednom brehuMezinárodní festival Na jednom břehu již dvanáctým rokem oživuje řeku Orlici v Hradci Králové náplavou širokého hudebního proudu world music. Pro opakované rozmary květnového počasí letošní ročník nezakotví v Letním kině, ale v novém přístavišti - v okolí Divadla Drak . V  sobotu 31. května 2014 zde zaplní dva skvělé akustické sály i open air scénu před divadlem . Atmosféra letního festivalu se prolne s klubovou intimitou a dramaturgie bude tradičně bohatá na jména současné world music, jazzové i indie scény. Na třech pódiích se budou střídat hudebníci a hudebnice z Čech, Slovenska, Maďarska a Velké Británie.

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Ve Východních Čechách přišli s unikátním projektem. V autobusech MHD si nyní mohou cestující zkrátit cestu do práce tréninkem mozku. Na obrazovkách v autobusech se jim totiž promítají i cvičení, která rozvíjí jejich mozkovou činnost. Tento nápad nejdříve zkouší v Hradci Králové, Pardubicích a Liberci, poté se plánuje jeho rozšíření na další města.

Celý článek...

Stezka Hradec Kralove-Kuks

Na cyklostezce z Hradce Králové k baroknímu hospitalu v Kuksu, která je součástí mezinárodní Labské stezky, se to díky mírné zimě cyklisty hemží i během zimních měsíců. My vás ale 4. dubna zveme na oficiální zahájení letošní cyklosezóny.

 

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

Hradec Králové/Pardubice – Lidé z Hradce Králové a Pardubic již osmým rokem závodí, kdo dříve doběhne do Čeperky, která je na půl cesty z obou měst. Hradubický běh se uskuteční v sobotu 17. května 2014 v 9:00. Startuje se v Pardubicích a v Hradci Králové zároveň.

 

„Startuje se z obou měst najednou a účastníci se setkávají v polovině celkové trasy v Čeperce, kde je čeká vyhodnocení a přátelské popovídání při občerstvení,“ říká organizátor Hradubického běhu Petr Hochman. Start zazní v obou městech současně – v Pardubicích Poděbradská ulice - zastávka MHD „Poděbradská“ (strana u InterSparu) a v Hradci Králové Lipky – zastávka MHD „Lipky“ (směr Fakultní nemocnice)(křižovatka ulic V Lipkách a Střelecká).

Celý článek...

GJKT

Historická budova královéhradeckého Gymnázia J. K. Tyla je po rekonstrukci. Studenti a učitelé se do Gočárovy stavby z druhé poloviny 20. let minulého století vrátili v pondělí 10. března.

Celý článek...

Trabantem na konec světaV pátek 14. března bude v Biu Central uveden nový dokument Dana Přibáně o jeho cestě napříč Jižní Amerikou až na konec světa Trabantem. Film přijede režisér i sám uvést a po skončení bude zodpovídat na dotazy. Pro diváky navíc Bio Central připravuje i taneční párty ve foyer. Hrát bude DJ Jinan a diváci mohou přijít v kostýmech z let sedmdesátých.

Celý článek...

More Articles...
Banner