Hledat

TOPlist

Banner
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Hradec Králové – Ve čtvrtek 13. března proběhnou v Hradci Králové velkolepé oslavy Evropského dne mozku. Při jejich pořádání se spojily dvě instituce, zabývající se tréninkem a rozvojem mozku na světové úrovni. Jsou jimi hradecká neurolaboratoř Commservis.com a Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové.

Evropský den mozku se slaví již od roku 1998 a je prvním dnem světového týdne mozku. Při této příležitosti se setkávají špičky v oboru neurologie po celém světě a pořádají různé přednášky a akce pro veřejnost.
„Každoročně pořádáme oslavy dne mozku v neurolaboratoři, letos jsme se však rozhodli přiblížit problematiku mozku a jeho tréninku i širší veřejnosti a připravit pro ně větší akci. Málokdo ví, že nejsou posilovny jen pro tělo, ale i pro mozek. Většina lidí se zaměří jen na křížovky a více pro svůj mozek nedělá. Tam se ale slova často opakují, takže po chvíli přestanou být kvalitní metodou tréninku,“ říká mentální koučka Markéta Fixová z hradecké neurolaboratoře.

Celý článek...

Zájemci o pohyb na bruslích, kolech nebo skateboardech ve skateparku v Šimkových sadech už mohou areál využívat každý den. Přes zimu fungoval jen o víkendech. Od pondělí do čtvrtka je sportoviště otevřeno od 14 do 20 hodin, v pátek od 14 do 21, v sobotu od 12 do 21 a v neděli od 12 do 20 hodin. Celodenní vstupné činí 40 korun.

Letitý hasičský stadion mezi ulicemi Brněnská a 17. listopadu za strojnickou průmyslovou školou by se měl proměnit v moderní sportovní a výcvikový prostor pro hasiče. „Časový horizont první etapy je do konce roku 2015. Musí ale všechno vyjít tak, jak má,“ uvedl ředitel Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje František Mencl.

Celý článek...

Podívejte se na zajímavou mapu Hradce Králové: http://mapserver.mmhk.cz/flex/index.html?config=apps/config-mmhk-lesy.xml

Vítání nového roku zakončené ohňostrojem, zažije jako obvykle Velké náměstí na Nový rok, tedy 1. ledna, navečer. Program začne v 16 hodin promítáním kinožurnálu mapujícího život ve městě v roce 2013. Projekci na velkoplošnou obrazovku doplní podávání teplého punče a čaje. Jelikož filmová produkce poběží nonstop, mohou lidé chodit na Velké náměstí, kde zároveň dostanou čočkovou polévku, průběžně.

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Česká republika – Lidé z celé republiky dostávají v těchto dnech unikátní možnost naučit se psát všemi deseti prsty na počítači. Díky internetu je to možné z pohodlí domova nebo kanceláře.

Spousta z nás píše různé texty na počítači dnes a denně. Spousta lidí píše denně na počítači v práci. Studenti nosí běžně notebooky do školy a píší vlastně neustále – seminární práce, referáty, o diplomové práci na vysoké škole ani nemluvě. Pak všichni přijdou domů a je na řadě vyřizování osobních mailů nebo jiných záležitostí souvisejících s psaním. To vše má jeden společný jmenovatel – počítačovou klávesnici. Otázkou ovšem je, jak rychle kdo z nás píše. Píšeme důležitou zprávu hodinu a pak se věnujeme dalším důležitým nebo příjemným činnostem nebo datlujeme třeba 4 hodiny a nezbývá nám už čas na cokoli jiného?

 

Celý článek...

Dva velké vánoční smrky zdobí od úterý Velké a Masarykovo náměstí, kde je po jejich cestě na návěsu vztyčily pomocí jeřábu Technické služby Hradec Králové, které se ve městě starají o kompletní vánoční výzdobu. Po usazení a upevnění je pracovníci této městské organizace následně ozdobili, aby je mohli v sobotu 30. listopadu večer spolu s další výzdobou rozsvítit.

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje nový úsek silnice I/37 Březhrad – Opatovice. Tato 3,27 km dlouhá komunikace navazuje na obou stranách na dříve zprovozněné čtyřpruhové úseky silnice I/37, čímž je dokončeno kompletní spojení dvou nedalekých krajských měst, Pardubic a Hradce Králové, bezpečnou komunikací dálničního typu.

 

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Vídeň – WIFI Trainer Award 2013 je název ocenění, o které se ve Vídni ucházel třiatřicetiletý trenér a kouč Tomáš Zdechovský, který má za sebou více než deset tisíc odučených hodin převážně v rámci kurzů měkkých dovedností. Z několika tisíc trenérů evropské sítě WIFI postoupil Zdechovský mezi tři finalisty a za svou inovaci v oblasti vzdělávání dospělých – výzkumu na poli neurotechnologií a tréninku mozku.

 

„Výzkumu mozku se věnuji mnoho let, snažím se poznatky z oblasti tréninku mozku převádět do praxe při svých školeních a doplňovat tréninkem na nejmodernějších přístrojích klasický obsah všech školení. Toho, že jsem se probojoval mezi tři nejlepší trenéry, si velmi vážím, protože komise vybírala z obrovského množství přihlášek a právě náš přístup k tréninkům vyhodnotila jako opravdu inovativní,“ komentuje účast v soutěži WIFI Trainer Award 2013 Zdechovský.

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Hradec Králové -  I letos se v Hradci Králové a jeho okolí uskuteční
logicko-orientační hra, kde mezi sebou soutěží 2-5 členné týmy, kdo

dříve vyluští všechny šifry a dostane se tak do zdárného konce. Leonardo proběhne v sobotu 15. června 2013.

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Ještě před dvěma lety se zdálo, že silniční, železniční, cyklistické i vodní spojení mezi Hradcem Králové a Pardubicemi zamrzlo v socialistických časech.Čtyřproudová silnicebyla na papíře už 30 let, ale stavbu vytrvale blokoval bývalý starosta Opatovic coby vlastník pozemku o titěrné velikosti 41 metrů čtverečních.Železniční dvoukolejkabyla pro tehdejšího ministra dopravy Gustava Slamečku na druhé koleji a jeho nástupce Vít Bárta ji rovnou zatrhl jako nepotřebnou a příliš drahou. Ocyklostezce mechu a perníkuse vedly jen plamenné projevy a obě města se obviňovala, kdo ji brzdí. Alodní doprava po Labi? Prý naprostý nesmysl.

A teď? Vše je jinak!

Staví se jak o závod, vykupují se pozemky, kohout se stovkami milionů korun najednou povolil, neurčité sliby střídá ujišťování, že už brzo bude podstatně líp.

 

Celý článek...

More Articles...
Banner