Hledat

TOPlist

Banner

Stredoevropsky jazzovy mostStalo se již tradicí, že prvomájové oslavy se v Hradci Králové nesou v rytmu swingu, jazzu a dixielandu. Nejinak tomu bude i letos. Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s podporou Královéhradeckého kraje a ve spolupráci s Banskou Bystricou, maďarským Salgótarjánem a polským městem Zakopané pořádá 12. ročník mezinárodního festivalu Středoevropský jazzový most, který se koná v rámci UNITED EUROPE JAZZ  FESTIVAL.

 

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

PozváníUž 15. května bude slavnostně otevřena cyklostezka Hradec Králové - Josefov – Kuks. Plánují se i další akce: 21. června bude na cyklostezce odstartována etapa Tour de Labe z Hradce Králové k prameni Labe. 22. června se na úseku Hradec Králové - Josefov - Kuks uskuteční společenská cykloakce pro veřejnost s názvem Evropská cyklostezka u nás v kraji.

Celý článek...

Knihovna města Hradce KrálovéKnihovna města Hradce Králové začíná novou kapitolu v historii své existence. Ve středu 20. března ve 14 hodin se pro veřejnost slavnostně otevřela mnoho let očekávaná nová budova ve Wonkově ulici.

Celý článek...

Hradec Králové – V neděli 24. března se od 14ti hodin uskuteční na dvoře Orlovny (Jana Koziny, HK) akce pro rodiny s dětmi a holky nazvaná: „Pletení pomlázek“. Děti se při ní naučí plést různé druhy pomlázek a holčičky jejich zdobení.

Celý článek...

 

IlustračníPozvánky na nadcházející turistickou sezonu na Hradecku, představení letošních akcí konaných na nábřeží, plavby parníčky zdarma, ukázky chůze s holemi nordic walking, ochutnávku velikonočních jidášů a prodej čerstvého pečiva, velikonočního zboží a perníčků i další program nabídne Jarní vítání turistů. Uskuteční se o Velikonočním pondělí 1. dubna od 14 do 16 hodin na Tylově nábřeží a přilehlé vloni opravené labské náplavce.

 

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Odkaz na zajímavou mapu - Linky a zastávky MHD HK a docházkové vzdálenosti:

http://mapserver.mmhk.cz/flex/index.html?config=apps/config-mmhk-mhd.xml?source=email

 

Zde se dozvíte, kde v HK nesmíte veřejně konzumovat alkohol:

http://mapserver.mmhk.cz/flex/index.html?config=apps/config-mmhk-psi-alkohol.xml?source=email

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Ahoj Hradečáci,
20. březen je pro letošní rok dnem jarní rovnodennosti a tedy i prvním jarním dnem. Rovnodennost je astronomický termín pro okamžik, který lze charakterizovat tím, že Slunce má vůči světovému rovníku nulovou deklinaci. To znamená, i když tato definice není zcela astronomicky přesná, že den je přesně tak dlouhý jako noc. Takže si můžeme všichni oddechnout, konečně k nám přišlo jaro.
Všechno to vypukne tím, že se sluníčko konečně prodere skrz mraky, jeho paprsky dorazí k nám, na naši polokouli, do středu Evropy, přímo do Hradce Králové, našeho městečka a začne nám i když poněkud nesměle přesto krásně a hřejivě rozsvěcovat naše dny. Jaro je nejkrásnější období v roce.
Každý den bude tepleji a tepleji a s každičkým tím dnem budeme odhazovat jednu vrstvu našeho oblečení za druhou tak až na nás časem zůstanou jen plavky. Už jen pár dní a vše začne rozkvétat, tráva zelenat, ptáčkové budou veseleji a více cvrlikat.

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Velkokapacitní haly, monstrózní projekce, rozsáhlý světelný park, kamióny techniky, 150 členný produkční team...to vše už je minulostí. Skupina Elán se po třech vyprodaných Best Of koncertech, které vloni na podzim shlédlo v Praze, Brně a Ostravě na 33 000 lidí, rozhodla neosobní sportovní haly vyměnit za komorní prostředí „divadel“. Unplugged turné „Elán v divadle“, které vypuklo vloni na podzim na Slovensku a kde bylo všech devět představení vyprodáno během jediného měsíce, se už 26. března přesune do Čech a následně na Moravu.  V Hradci Králové se koncert uskuteční 28. března v kongresovém centru ALDIS.

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Udalost rokuJiž brzy budou v Centru celoživotního vzdělávání Knihovny města Hradce Králové ve Wonkově ulici oceněny významné osobnosti kulturního, sportovního a společenského života v Hradci Králové. Součástí 20. ročníku tohoto tradičního udílení výročních cen bude již popáté hlasování občanů o „Události roku Hradce Králové“ za rok 2012.

 

 

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

naměstí 28. října - po rekonstrukci - ilustrační fotoV průběhu několika následujících týdnů by se měla do ulic Dukelské a S. K. Neumanna vrátit opět městská hromadná doprava prozatím v náhradním režimu. Stavebníci v současné době finišují s procesy, které bezprostředně návratu dopravy na tyto ulice předcházejí. Pokládku obrub a následně kameniva zpevněného cementem zakončí položení živičné vrstvy silnice. Sníh a mráz, kvůli kterým došlo ke zpomalení stavebních postupů, už pominuly, stavebníci ulice proto brzo zprovozní. Harmonogram celé rekonstrukce však pokračuje podle plánu.

 

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Ilustrační fotoPokles průjezdů aut hledajících objízdné trasy po úzkých silnicích obydlenými částmi města a celkové zklidnění dopravy na stávajících hlavních tazích městem. To je jen část výhod, které v budoucnosti přinese výstavba hradecké jižní spojky, která v budoucnu propojí dálnici D11 v Kuklenách s hlavní komunikací vedoucí na Pardubice. Tato spojnice by příznivě ovlivnila i ekologickou situaci. S tzv. Jižní spojkou, tangenciální spojnicí odvádějící dopravu mimo město, počítá stávající i budoucí územní plán.

Celý článek...

More Articles...
Banner