Hledat

TOPlist

Banner

Kunětická Hora – „Rok 2012 není rokem katastrofickým, ale časem pro změnu a inspiraci, nikoli koncem světa.“ To je motto připravovaného festivalu Svatováclavské inspirace, kterým 29. září 2012 ožije státní hrad Kunětická Hora.

Celý článek...

 

Ještě v letošním roce chce vedení městské akciové společnosti Městské lesy Hradec Králové u rybníka Výskyt vybudovat pomník kalamitám, který by připomínal červencovou ničivou bouři.

 

Celý článek...

 

Bezprostřední nebezpečí ohrožení zdraví a života lidí následky červencové bouře v příměstských lesích na mnoha místech už nehrozí, proto lesníci požádali orgán státní správy o změnu vymezení prostoru se zákazem vstupu. Nebezpečí ohrožení života, osob či majetku trvá i nadále v nejpostiženějších oblastech, kde už měsíc nepřetržitě pracuje těžká technika. Lesníci odhadují, že k úplnému zpřístupnění lesa dojde v září.

 

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Od července by měl provoz kina převzít nový nájemce. V tomto duchu se snažilo postupovat vedení města v posledních měsících a použilo k tomu všechny právně dostupné mechanismy. Květnové zastupitelstvo dokonce souhlasilo s odstupným ve výši více než 2,5 milionu korun současnému provozovateli za to, že prostory k 30. červnu opustí a techniku, částečně městem již jednou financovanou, předá městu. Záležitosti kolem kina Centrál řeší orgány města intenzivně už od poloviny února letošního roku, po zveřejnění závěrů auditu, který ukázal na závažná pochybení soukromého provozovatele.

 

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Přesně půl roku a jeden den uplynul od úmrtí Václava Havla, prvního českého prezidenta, světoznámého státníka, dramatika a disidenta. Město má v úmyslu po něm přejmenovat náměstí Svobody na náměstí Havlovo a uctít tím jeho památku. Ne náhodou je současný název náměstí synonymem událostí, u jejichž zrodu tento prezident stál. Radní vyslovili s tímto návrhem souhlas a konečné rozhodnutí bude náležet zastupitelstvu už příští týden.

 

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Lávka přes OrliciNecelý rok trvala stavba nové lávky, která propojí Jiráskovy sady s univerzitním kampusem. Pomyslné brány této nové spojnice otevře veřejnosti čtvrteční desátá hodina večerní. Unikátní umělé osvětlení zajistí ještě večer dostatečné světlo všem cyklistům i pěším. Své jméno lávka teprve hledá.

 

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Rozhodnutím rady města z úterý 29. května se nájemcem kina Centrál stane Petr Vítek, kterého doporučila také kulturní komise rady města. Budoucí nájemce převezme nebytové prostory za podmínek stanovených výběrovým řízením. Zastupitelstvo města se seznámilo s obsahem petice občanů za zachování artkina Centrál a potvrdilo, že město Hradec Králové má zájem na zachování artového typu kina v prostorách Centrálu. Tento zájem je vyjádřen mimo jiné i výběrem nového provozovatele.

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

 

I letos se v Hradci Králové a jeho okolí uskuteční logicko-orientační hra, kde mezi sebou soutěží 2-5 členné týmy, kdo dříve vyluští všechny šifry a dostane se tak do zdárného konce. Leonardo proběhne v sobotu 16. června 2012 od 12:00 do 24:00.

 

Celý článek...

Rozárium, růžeKrálovéhradecké soutěžní rozárium, které se nachází v Kuklenách na Pardubické ulici, se již v sobotu 9. června otevře veřejnosti v rámci akce „Víkend otevřených zahrad“ a o týden později, tedy 16. - 17. června, tam proběhne tradiční Den otevřených dveří. To jsou události, při kterých se veřejnost může nejen potěšit krásou a vůní růží, ale také se seznámit s novinkami od největších evropských šlechtitelů. Zároveň budou o víkendu 16. - 17. 6. vyhlášeny výsledky jubilejního XXX. ročníku Mezinárodní soutěže novinek růží a nejlepší růži bude udělen titul Zlatá růže města Hradce Králové.

 

 

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

V sobotu 12.5.2012 proběh šestý ročník Hradubického běhu. Počet registrovaných závodníků se od loňského běhu zdvojnásobil. I přes nepřízeň počasí měl letošní ročník příjemnou účast. Kompletní závod letos vyhrál za Hradec Králové Jiří Malý s časem 0:38:39. Za Pardubice zvítězil Vladimír Hladík s časem 0:42:18. Kompletní výsledkovou listinu a fotky ze závodu naleznete na www.ph7.cz.

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

V neděli byla v městských lesích Hradce Králové otevřena nová pohádková stezka, současně se křtila kniha Pohádky z hradeckých lesů, jejíž autorkou je Marta Pohnerová. Díky Městským lesům Hradec Králové tak vznikla další možnost k trávení volného času dětí s rodiči či prarodiči.

 

Celý článek...

More Articles...
Banner