Hledat

TOPlist

Banner
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Mezinárodní festival Na jednom břehu zve 25. a 26. května do Letního kina Širák v Hradci Králové příznivce evropské a české world music, jazzu, hudebních experimentů a folku. Jubilejní desátý ročník představí dvě zahraniční a pět domácích skupin. Festival, jehož průvodcem bude herec Ondřej Cihlář z divadla VOSTO5, zakončí ohňová show Pa-li-tchi a afterparty s DJ Baltazarem.

 

 

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Naplnění projektu modernizace prostoru pardubického přednádraží je na dosah. Město dostalo elektronickou poštou informaci, že uspělo se žádostí o finanční pomoc z Programu švýcarsko-české spolupráce při výstavbě multimodálního uzlu. V nejbližších týdnech bude mít rozhodnuti „v ruce“.

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Kominíci, bankéři, úředníci, knihovníci, doktoři a sestřičky, vědci nebo architekti – z těchto a z mnoha dalších profesí se vloni rekrutovali účastníci soutěže Do práce na kole. V Pardubicích se zapojilo do soutěže, kterou organizuje město, asi 700 lidí ze 112 různých firem.

Celý článek...

Koupaliště FlošnaMěstské koupaliště Flošna bude na zahájení letní sezony připraveno už od začátku května, takže v případě příznivého počasí mohou vodomilové naskákat do bazénů třeba hned první májový den. Bazény jsou napuštěny už teď. Na návštěvníky koupaliště letos čeká řada novinek a změn.

 

Celý článek...

Dne 21.4.2012 od 9 do 15 hodin bude mít veřejnost možnost si prohlédnout podzemní vodojem na Novém Hradci Králové, který má objem 10.500 m3. Tento vodojem byl vybudován v letech 1960 - 62 v pořadí jako druhý z celkového počtu 4 zde postupně vybudovaných vodojemů. Vodojem byl vybudován v rámci akce "Výtlačný vodovod na upravenou říční vodu z řeky Orlice". Tento proket obsahoval také vybudování úpravny vody na řece Orlici, výtlak DN600 a zásobní řad DN800. V roce 1999 proběhla komplexní rekonstrukce - modernizace provozního vybavení a části trubních rozvodů, v roce 2011 doplnění monitorovacího zařízení.

 

Celý článek...

Hodnocení uživatelů: / 6
NejhoršíNejlepší 

 

Hradec Králové/Pardubice – Lidé z Hradce Králové a Pardubic již šestým rokem závodí, kdo dříve doběhne do Čeperky, která je na půl cesty z obou měst. Hradubický běh se uskuteční v sobotu 12. května 2012 v 9:30. Startuje se v Pardubicích a v Hradci Králové zároveň.

 

Celý článek...

Pardubice si v tomto roce připomenou události, které jsou významnou součástí dějin nejenom našeho města. 27. května 1942 totiž uplyne sedmdesát let od atentátu na zatupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.

 

 

Celý článek...

Městské lesy Hradec Králové připravují řadu projektů. Některé z nich se postupně daří realizovat, další jsou teprve ve stádiu počátečního záměru. Jedním ze záměrů, který je teprve ve formě vize, je vybudování pódia (v budoucnu možná i otočného) u Mazurovy chalupy.

„Pokud najdeme provozovatele, nejprve u Mazurovy chalupy postavíme klasické dřevěné pódium. Jestli bude o akce, které na něm budou pořádány, zájem, necháme zpracovat projekt na vybudování otočného pódia. V minulosti již v našich lesích lesní divadlo bylo, měli bychom tedy na co navazovat. Naší snahou je otevírat lesy co nejvíce veřejnosti,“ konstatoval Milan Zerzán, ředitel městské akciové společnosti Městské lesy Hradec Králové.

Celý článek...

VýlovDvě tuny násady kapra a asi 700 kg tržního tolstolobika, tolik ryb bylo v březnu vyloveno v hradeckém rybníku Cikán.

„Poslední výlov rybníka Cikán byl udělán zhruba před deseti lety. Rybník po celou dobu totiž sloužil k chytání ryb na udici. Měli jsme však velký problém s pytláky. Ryby ubývaly v nehorázném množství. Našimi prostředky jsme nebyli schopni zajistit ochranu, proto jsme přistoupili k tomu, že v tomto rybníku chováme v největší míře násady ryb, které následně přemisťujeme do jiných rybníků,“ řekl Milan Zerzán, ředitel městské akciové společnosti Městské lesy Hradec Králové.

Doplnil, že většina vylovených ryb putovala do rybníku Výskyt. Na rybníku Cikán byly vyloveny dvě tuny kapří násady, která by měla dorůst do váhy čtyři tuny. „Tyto ryby budou určeny pro vánoční trh, kdy opět ryby z místních rybníků budou prodávány pod značkou Hradecký kapr,“ podotkla Lenka Zídková, předsedkyně představenstva společnosti Městské lesy Hradec Králové.

„Rybník Cikán je posledním nerekonstruovaným rybníkem Městských lesů Hradec Králové. Jeho hráz je v dezolátním stavu. Měl by vzniknout projekt na rekonstrukci, v rámci oprav by se v příštím roce současně udělalo i odbahnění, přičemž toto bahno, které je plné živin, bude použito k rekultivaci lesní půdy,“ konstatoval náměstek primátora pro správu majetku a městské organizace Martin Soukup.

zdroj: hradeckralove.org

 

Ilustrační fotoJarní vítání turistů letos nebude tradičně pod Bílou věží, ale novou turistickou sezonu město přivítá 1. dubna v lese. Právě tam se totiž koncentrují novinky pro rodinnou turistiku. Aktuálně to bude naučná přírodní stezka.

 

Celý článek...

Pokud ne ven, pak do královéhradeckého Adalbertina se v sobotu 24. března 2012 jaro určitě dostaví. Hradecká kulturní a vzdělávací společnost zde pořádá od 9 do 16 hodin již tradiční Velikonoční jarmark, na kterém to jarem a blížícími se Velikonocemi vonět bude. Ve všech sálech Adalbertina a na přilehlém parkovišti totiž uvidíte celou stovku řemeslníků, lidových umělců a prodejců velikonočních artefaktů i všelikých pochutin ze všech koutů republiky.

Celý článek...

More Articles...
Banner