informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

bazen_vizualizace.jpgPardubice jsou o krok blíže k výstavbě nového pětadvacetimetrového bazénu. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy městu schválilo na jeho realizaci dotaci ve výši 20 milionů korun. Sloužit by měl nejen plaveckým školám a sportovním klubům, ale i abonentům.

„Těší mě, že se nám daří shánět peníze na již připravené projekty. Realizační dokumentaci na nový plavecký bazén jsme dokončili v říjnu loňského roku. Dotace, které město od ministerstva získalo, tak pokryjí skoro polovinu nákladů na jeho stavbu. Jejich celková výše by pak měla dosáhnout zhruba 50 milionů korun včetně DPH,“ podotýká náměstek primátora zodpovědný za dotační politiku Jan Řehounek.

Nový bazén by sloužil zejména plaveckým školám a sportovním klubům. „Vzhledem k tomu, že by jej mohly využívat plavecké školy a kluby, došlo by tak k uvolnění padesátimetrového bazénu veřejnosti, který současné poptávce již nestačí. Neznamená to však, že by jej nemohli navštěvovat také abonenti a veřejnost, pravidelně by se zde navíc konala i plavání pro seniory či těhotenská a rehabilitační plavání,“ dodává Jan Řehounek s tím, že město vypsalo soutěž na zhotovitele stavby. „Až podle výsledků soutěže bude jasné, na kolik korun stavba skutečně vyjde. Podle usnesení zastupitelstva je však její realizace limitována částkou 50 milionů korun včetně DPH,“ uvádí náměstek.

Provoz nového bazénu by hradila PAP Pardubice ze současné dotace města, takže k navýšení té stávající dotační částky nedojde. Více informací o městské dotaci naleznete na www.pardubice.eu/urad/radnice/pro-media/tiskove-zpravy/pardubice-podpori-provoz-aquacentra.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *