informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

U sportovní haly v Třebši bude nové dětské dopravní hřiště. V současné době je těsně před dokončením projektová dokumentace, podle které se v příštím roce začne hřiště stavět.

Stávající dopravní hřiště je u malšovického fotbalového stadionu, nicméně s plánovanou výstavbou nové fotbalové arény dojde k jeho zrušení. „Dopravní výchova je v osnovách základních škol, proto jsme přikročili k záměru vybudovat nové moderní dopravní hřiště, které budou v rámci výuky využívat děti z celého Hradce. U haly v Třebši je ideální poloha. Tato lokalita je dobře dopravně dostupná. Hřiště bude mít rozlohu přibližně jeden hektar. Zařadíme ho do projektu Otevřená dětská hřiště, takže ho děti budou moci využívat i mimo výuku, a to bezplatně,“ řekl náměstek primátora Martin Soukup.

Radní města a předsedkyně komise prevence kriminality Naďa Štěrbová dodala, že na dopravním hřišti budou řízené světelné křižovatky, železniční přejezd, výjezd hasičů, samozřejmostí jsou nejrůznější typy křižovatek, včetně kruhové křižovatky. Chybět, jak řekla, nebude ani kopeček, který zpestří jinak rovný terén.

„Součástí dopravního hřiště bude i budova sloužící k výuce dopravní výchovy, ve které budou dvě třídy, sociální zařízení a sklad kol. Zatím neznáme přesnou výši ceny stavby, tu budeme vědět až po finálním dokončení projektu. Už teď ale plánujeme, že na tuto investiční akci využijeme i finance z vnějších zdrojů – chceme žádat o granty,“ uvedla Naďa Štěrbová.

zdroj: hradeckralove.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *