informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Velkokapacitní haly, monstrózní projekce, rozsáhlý světelný park, kamióny techniky, 150 členný produkční team…to vše už je minulostí. Skupina Elán se po třech vyprodaných Best Of koncertech, které vloni na podzim shlédlo v Praze, Brně a Ostravě na 33 000 lidí, rozhodla neosobní sportovní haly vyměnit za komorní prostředí „divadel“. Unplugged turné „Elán v divadle“, které vypuklo vloni na podzim na Slovensku a kde bylo všech devět představení vyprodáno během jediného měsíce, se už 26. března přesune do Čech a následně na Moravu.  V Hradci Králové se koncert uskuteční 28. března v kongresovém centru ALDIS.

V rámci speciálního akustického programu skupina vůbec poprvé vystoupí před zdejším publikem bez doprovodné kapely. Trio Jožo Ráž, Jano Baláž a Vašo Patejdl se sami doprovodí na basu, kytaru a klavír. Poklidnou až „domácí“ atmosféru komponovaného večera, během kterého Elán své největší hity v akustickém pojetí prokládají dialogy, umocňuje i scéna evokující „obývací pokoj“.  Fanoušci skupiny se navíc mohou do programu osobně zapojit a na pódiu si se skupinou popovídat nebo si s ní zazpívat některou z písní.

 

Všechny tyto aspekty činí z „Elán v divadle“ unikátní představení, které zanechává nejen ve skalních příznivcích této legendy mimořádně silný dojem. Závěrečná zhruba patnáctiminutová standing ovation, která následovala po každém vystoupení na Slovensku, je toho důkazem.

„Akustická forma našich písní je to nejnáročnější, co jsme kdy dělali,“ řekl po premiéře vyčerpaný, ale s úsměvem Jožo Ráž. „Šli jsme do toho s malou dušičkou, ale výsledek je úžasný. Diváci byli fantastičtí a to je opravdu skvělý pocit,“ dodal nadšeně Vašo Patejdl.

„Výborně jsme se bavili. Už dávno jsme nezažili takový přímý kontakt s diváky.  Byli blízko doslova na dotek ruky a to je výjimečný pocit,“ sdělil po koncertě Jano Baláž.

Vstupenky jsou exkluzivně v prodeji v síti Ticketpro. Kapacita je však výrazně omezena a v tuto chvíli jsou už některá představení z poloviny vyprodána.

zdroj: hradeckralove.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *