informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

 

Češi stále více trpí bolestmi zad, páteře, kloubů a hlavy. Tyto bolesti jsou způsobeny dlouhodobou prací na počítači a špatným sezením v kanceláři a v autě. Čekací doby u lékařů jsou dlouhé, proto Češi hledají jiné možnosti řešení svých zdravotních problémů. Samoléčení často nefunguje, obracejí se tedy na soukromé odborníky, kteří jim poskytují komplexní vyšetření a rychlé řešení bolestí bez dlouhé čekací doby, která je v nemocnicích.

 

„Lidé si velmi často stěžují na bolesti zad, krční páteře a hlavy. Tyto bolesti jsou způsobeny současným stylem práce, kdy velkou část pracovní doby lidé tráví na židli u počítače, s telefonem v ruce anebo v autě. Nevhodné sezení, špatný předklon hlavy a strnulá dlouhodobá poloha jsou příčiny vážných zdravotních komplikací,“ popisuje lékařka Kamila Maláčová ze zdravotnického zařízení Aquapalace Balneo & Medical v Praze, jehož služby mohou čerpat klienti prostřednictvím léčebných pobytových programů Aquapalace Hotelu Prague.

Nedávný průzkum zjistil, že téměř čtvrtina Čechů trpí bolestmi svalů či kloubů jedenkrát týdně a častěji. Vadné držení těla a nedostatek pohybů vede ke vzniku funkčních poruch ve svalech a kloubech. Při dlouhodobém přetrvávání vznikají výrůstky v oblasti krční, hrudní a bederní páteře a dochází k rychlému opotřebení meziobratlových plotének. „Svůj podíl na tom má také stres. Vážné problémy mají manažeři, ředitelé, ale také sportovci, učitelé, právníci a dokonce i lékaři,“ říká doktorka Maláčová a dodává, že právě tyto skupiny lidí požadují rychlé a účinné léčení.

Bolestmi trpí i velmi mladí lidé

Následky špatného sezení u počítače se bez léčení a změny proměňují ve vážné celoživotní zdravotní komplikace. Bolesti se objevují i u mladých lidí. „Zvláště nyní po skončení léta nás vyhledávají lidé, abychom jim pomohli od bolesti. Důležitá je diagnóza a správné nastavení léčby a také doporučení změny,“ popisuje lékařka Maláčová, která denně přijímá několik pacientů – klientů.

Podle fyzioterapeutky Radky Beranové velmi pomáhá vodoléčba a celotělové vířivé lázně. „Tato relaxace je velmi účinná léčba, která uvolňuje svalové napětí. V mozku je limbický systém, který řídí emoce a zároveň svalový tonus. Uvolnění od psychického napětí je úzce propojené se svalovým napětím,“ popisuje lékařka Maláčová z Aquapalace Balneo & Medical.

U české populace dochází k velkému nárůstu bolesti pohybového aparátu. Tablety proti bolesti nejsou žádným řešením. Efektivnější a trvalé řešení je spolupráce s odborníky, kteří přímo na míru nastaví rehabilitace a zdravotní program. „Tato investice se vám vrátí v podobě života bez bolesti. Často stačí několik změn a léčebných kúr,“ uzavírá Maláčová.

zdroj: commservis.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *