informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

(Hradecký deník, 13.7.2010) Hradec Králové – Do Hradce v sobotu zamíří davy fanoušků pražské Sparty, magistrát proto připravuje bezpečnostní opatření i parkovací prostory.

Ze sparťanských fotbalových fanoušků má obavy hradecká radnice. Na sobotu, kdy Sparta změří své síly s hradeckými „votroky“ na malšovickém stadionu, chystá řadu bezpečnostních opatření.

Jedním z nich, které citelně zasáhne do života města, je omezení provozu koupaliště Flošna. V sobotu se bude zavírat již o dvě hodiny dříve, terminály se uzavřou už v sedm večer.

Zápas končí ve čtvrt na osm, tak doufáme, že návštěvníci stihnou odjet dřív, než se vyhrnou fanoušci ze stadionu. Doporučoval bych lidem, aby se v sobotu jeli koupat raději autobusem, nebo na kole, na parkoviště před Flošnou se totiž mohou sjíždět právě fanoušci,“ uvedl Václav Svoboda, mluvčí magistrátu.

V ulicích bude připraveno k zásahu přibližně čtyřicet městských strážníků a kolem 250 policistů. Dalších šedesát příslušníků pořadatelské služby bude zajišťovat pořádek přímo na stadionu. „Je velmi těžké odhadnout, kolik jich přijede, hradecký klub prodal Spartě pro její fanoušky dvě stě lístků, spousta se jich však prodává i mimo. Navíc budou příjíždět roztroušeně, celkem může být diváků až deset tisíc,“ doplnil mluvčí.

Milovníci kopané budou moci využít parkovací plochy před koupalištěm, zřejmě bude pro sobotu vyhrazena k tomuto účelu i ulice Víta Nejedlého, možná půjde auta odstavit i do pravého jízdního pruhu na části okruhu.

„Bude to zkouška ohněm před dalšími zápasy, zejména s Baníkem Ostrava, jehož příznivci jsou považováni za nejproblémovější,“ uvedla náměstkyně Pavla Finfrlová.

zdroj: hradeckralove.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *