informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

 

Grilování v Šimkových sadech není otázkou daleké budoucnosti – náměstek primátora Martin Soukup v uplynulém týdnu uvedený městský park navštívil a společně s kolegy vybral tři místa, na která ještě letos pracovníci Technických služeb Hradec Králové grily umístí.

 

„Chceme vyzkoušet, jaký bude o grilování v Šimkových sadech zájem. Ne každý má zahradu, kde by mohl grilovat, proto si myslíme, že mnozí lidé tuto možnost rádi využijí. Podobné projekty jsou běžné například ve skandinávských zemích a v Americe. Chceme vytvořit takové podmínky, aby lidé navštěvovali městský park nejenom za účelem procházky,“ řekl náměstek primátora Martin Soukup.

V jižní části Šimkových sadů budou zatím umístěny tři grily, nejdéle na podzim by se tam mohlo grilovat. „Grily necháme umístit na takových místech, aby u nich měli lidé pocit soukromí, ale současně myslíme na to, že je nutné, aby ke grilům, kdyby se něco přihodilo, měly snadný přístup složky záchranného systému. Jeden z grilů bude umístěn poblíž cesty, aby měli snadný přístup ke grilu i imobilní občané. Uvidíme, jaký bude o grilování zájem,“ uvedl vedoucí odboru správy majetku města Ondřej Votroubek.

Dodejme, že u grilů budou umístěny dřevěné lavičky se stolky.

 

zdroj: hradeckralove.org

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *