informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Šimkovy sady už občas voní kouřem a dobrotami připravovanými na ohni. Zájemcům o piknik v přírodě jsou zde k dispozici na třech místech grily, jejichž okolí však stále prochází dalšími zlepšeními.

Ke dvěma ze tří grilů, které do parku nedávno umístily Technické služby Hradec Králové, například přibyly dřevěné stoly s lavicemi pro konzumaci připravených pokrmů. Zbývající lavice se na místě objeví zítra. Lavice i stoly jsou vyrobeny ze dřeva pocházejícího z královéhradeckých městských lesů. Grily už zájemci mohou využívat, a to i přesto, že u nich zatím chybí kovové koše na odpadky a vyhořelý popel. To však jejich provozu nebrání.

„Koše bychom měli ke grilům umístit v příštím týdnu,“ uvedl Daniel Jeřábek z Technických služeb Hradec Králové. Městský podnik bude podle potřeby rovněž zajišťovat úklid grilovacích lokalit. Návštěvníci parku, kteří hodlají grily používat, by se měli řídit provozním řádem, který je v místě vyvěšen. Z něho vyplývá, že je nutné zabránit rozšíření ohně mimo ohniště, dbát zvýšené opatrnosti, udržovat pořádek, opustit griloviště až po úplném uhašení ohně a v grilech používat pouze palivové dříví nebo dřevěné uhlí.  Zájemci musí současně dodržovat podmínky k zabezpečení požární ochrany, které jsou spolu s důležitými telefonními čísly součástí provozního řádu.

zdroj: hradeckralove.org

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *