informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

OhňostrojAdventní a vánoční období i Nový rok nabídnou obyvatelům a návštěvníkům Hradce Králové řadu možností, jak strávit sváteční čas. Tisíce návštěvníků, kteří se každoročně těší na ohňostroj, nebudou o atraktivní podívanou spojenou s doprovodným programem ochuzeny ani letos.

 

 

Stejně jako v předchozích letech se akce nazvaná První den spolu uskuteční 1. ledna navečer. Na Velkém náměstí o půl páté zazní z balkonu bývalé radnice úvodní fanfáry. Kromě punče a čaje tady příchozí budou moci ochutnat i tradiční čočkovou polévku, což by mělo lidem podle tradice zajistit v příštím roce dostatek peněz. Oslavy příchodu nového roku 2012 vyvrcholí v 18 hodin ohňostrojem. Jeho světelné efekty navíc doplní melodické motivy Hanse Zimmera z filmu Král Artuš. Na novoroční ohňostroj zastupitelé vyčlenili už v září 250 tisíc korun.

 

Dopravní podnik posílí kvůli očekávanému náporu návštěvníkům ohňostroje městskou hromadnou dopravu, zejména mezi okrajovými sídlišti a centrem města. „Na odpolední směnu některých linek nasadíme velkokapacitní kloubové vozy. Navíc posílíme linky číslo 2 a 18, na kterých pojede více spojů,“ řekl Leo Sedláček z Dopravního podniku města Hradce Králové. Přesnější informace cestující budou moci získat na webových stránkách www.dpmhk.cz, budou navíc vyvěšeny na staničních označnících dotčených linek.

zdroj: hradeckralove.org

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *