informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Hradec Králové – V úterý 25. ledna v 10.00 hodin v neurolaboratoři Commservis.com (Na Brně 362, Hradec Králové) budou hradecké basketbalistky trénovat svůj mozek a koncentraci. Tato moderní metoda má přispět ke komplexnímu tréninku sportovců, u kterých často o jejich výkonech rozhodne právě soustředěnost.

„Koncentrace je v basketbalu hodně důležitá a může rozhodnout o výsledku zápasu. Pokud chceme být nejlepší, nemůžeme se věnovat pouze fyzické kondici, ale také psychickému stavu hráček,“ říká trenér hradecký Lvic Miroslav Volejník a dodává, že právě metody učící práci s mozkem ve sportu chybí.

Lektor Tomáš Zdechovský toto tvrzení potvrzuje: „Sport, zvláště na profesionální úrovni, je namáhavý. Sportovci potřebují stejně jako krizoví manažeři či policisté a speciální armádní jednotky trénovat mozek. Pokud se sportovci naučí využívat svůj mozek tak, jak potřebují, zlepší se jejich výkon i psychická kondice. Díky naučené vědomé koncentraci budou moci basketbalistky v posledních minutách zápasu odbourat stres, který normálně výkon snižuje.“

Mozek totiž pracuje na principu výměny elektřiny. Mozkové buňky vytvářejí elektrickou aktivitu, která se dá zaznamenat pomocí elektroencefalografu (EEG). Speciální švédský přístroj Mindball zaznamenává tuto mozkovou aktivitu a formou hry učí hráče koncentraci. Hraním Mindballu basketbalistky docílí k sebe-učení mozku pomocí tzv. biologické zpětné vazby. Dostanou okamžitou, cílenou a přesnou informaci o ladění (případně „rozladění“) svých mozkových vln a mohou se naučit, jak je uvést do souladu.

zdroj: commservis.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *