informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Letiště v Hradci Králové prošlo náročným procesem kontroly kvality v oblasti leteckých služeb a získalo prestižní mezinárodní certifikát ISO udělený německými inspektory. Jedná se tak o završení dvouleté restrukturalizace letiště, kdy certifikace potvrzuje schopnost letiště trvale poskytovat kvalitní služby zákazníkům podle předepsaných pravidel a také nastavení systému, který vede ke stálému zlepšování služeb.

 

„V současné době nabízí letiště možnosti soukromých letů, pronájem prostor ke konání různých akcí, ale také balónové lety, tandemové seskoky a další adrenalinové zážitky,“ popisuje ředitel Leteckých služeb Roman Zindulka a doplňuje, že letiště má strategickou polohu, která má návaznost na městskou hromadnou dopravu a další silniční síť včetně dálnice. Norma ISO (ČSN EN ISO 9001:2009) obsahuje specifické požadavky na systém managementu jakosti. Certifikovaná organizace tak prokazuje, že je schopna trvale poskytovat služby na základě předepsaných pravidel a požadavků zákazníků. „Naší snahou je, aby se letiště stalo do budoucna místem pro civilní leteckou přepravu a lidé z Hradce a okolí mohli z letiště létat například na dovolenou nebo na pracovní cesty.

Právě získání certifikace nám umožňuje další rozvoj,“ nastínil budoucnost ředitel Zindulka. Hradecké letiště je organizátorem několika významných akcí přesahující hranice regionu i republiky. Letos uspořádalo již třetí ročník vyhlídkových letů pro handicapované (Open skies for handicapped). Tato akce patří k ojedinělým v celé Evropě. Velký zájem ze strany veřejnosti má každoročně největší prezentace tuzemské vojenské letecké techniky na Czech international air festivalu (CIAF).

V současné době má letiště statut veřejného vnitrostátního a neveřejného mezinárodního letiště s vnější hranicí Schengenského prostoru.

zdroj: hradeckralove.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *