informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Ilustrační fotoJarní vítání turistů letos nebude tradičně pod Bílou věží, ale novou turistickou sezonu město přivítá 1. dubna v lese. Právě tam se totiž koncentrují novinky pro rodinnou turistiku. Aktuálně to bude naučná přírodní stezka.

 

 

„U vstupu do lesa za lávkou z Nového Hradce na lesní cestu Písečnici, tedy poblíž sídla Městských lesů Hradec Králové v Přemyslově ulici, bude 1. dubna pro příchozí připraven od 13 do 16 hodin program,“ říká koordinátorka cestovního ruchu hradeckého magistrátu Milena Březinová. Při vítání turistů bude otevřena naučná přírodní stezka, křtem projde nová mapa městských lesů, návštěvníci uslyší pozvánky na turistickou sezonu na Hradecku, uvidí ukázky nordic walkingu, kulturní program, chybět nebude prodej jarního a velikonočního zboží i občerstvení v podobě grilovaných ryb a čerstvého pečiva.

 

„Naučná přírodní stezka vede od lávky z Nového Hradce, je dlouhá tři kilometry a končí u altánu u Zděné boudy v Malšovicích. Na osmi naučných tabulích se turisté dozvědí zajímavosti o přírodě,“ přibližuje novinku v lesích Milena Březinová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *