informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Česká republika – Lidé z celé republiky dostávají v těchto dnech unikátní možnost naučit se psát všemi deseti prsty na počítači. Díky internetu je to možné z pohodlí domova nebo kanceláře.

Spousta z nás píše různé texty na počítači dnes a denně. Spousta lidí píše denně na počítači v práci. Studenti nosí běžně notebooky do školy a píší vlastně neustále – seminární práce, referáty, o diplomové práci na vysoké škole ani nemluvě. Pak všichni přijdou domů a je na řadě vyřizování osobních mailů nebo jiných záležitostí souvisejících s psaním. To vše má jeden společný jmenovatel – počítačovou klávesnici. Otázkou ovšem je, jak rychle kdo z nás píše. Píšeme důležitou zprávu hodinu a pak se věnujeme dalším důležitým nebo příjemným činnostem nebo datlujeme třeba 4 hodiny a nezbývá nám už čas na cokoli jiného?

 

„Rozhodl jsem se lidi motivovat, aby psali na klávesnici rychle. Dnešní doba si to žádá, přitom spousta lidí dnes píše tragicky pomalu. To jim užírá spoustu času denně,“ říká tvůrce online motivačního programu 10 prstů  Petr Hochman.

 

 

Na stránkách projektu www.10prstu.cz se dozvíte, že naučit se psát rychle není zdaleka tak těžké, jak to na první pohled vypadá. Přesvědčí Vás o tom rozhovor s mistrem světa v psaní na klávesnici – Milošem Černilovským nebo slepec, který se naučil psát i se svým handicapem v rekordním čase. Dokáže to tedy úplně každý. „Projekt neukazuje lidem pouze motivační videa, ale získáte i konkrétní rady na to, jak psát správně,“ připomíná Petr Hochman, bývalý učitel informatiky, který naučil psát všemi deseti prsty víc jak tisícovku studentů na základní škole a gymnáziu.

„Projekt 10 prstů je výborný nápad. Podívala jsem se na video s mistrem světa v psaní a uvědomuji se, že je na čase něco dělat,“ říká Lenka Košková, která se ve své práci bez psaní na klávesnici neobejde a dodává, že tuto dovednost před pár lety potřeboval málokdo, protože psací stroj skoro nikdo neměl. Dnes jsou počítače všude a dovednost rychle psát hodně lidem citelně chybí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *