informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Pokud vás láká představa koupání za teplých letních nocí na koupališti Flošna, máte se na co těšit. Jednou z novinek nadcházející sezony zde bude právě noční koupání. Další příjemným překvapením má být větší bezpečnost návštěvníků a lepší ochrana jejich majetku. Koupaliště bude otevřeno v květnu.

„Ukončení všech přípravných prací plánujeme do konce měsíce dubna, provoz chceme zahájit počátkem května. Nestanovili jsme však žádné pevné datum, uvidíme podle počasí,“ uvedla Jaroslava Bernhardová ze Správy nemovitostí Hradec Králové. Dodala, že voda v bazénech bude mít v té době teplotu 26 stupňů Celsia. Přípravy na novou sezonu, které zahrnují především čištění nerezových bazénů, přípravu technologie, opravy dlažby kolem vodních nádrží a údržbu travnatých ploch, trvají na Flošně už od začátku dubna.

Návštěvníci se letos mohou těšit na několik vylepšení. V průběhu zimy byl na vloni otevřeném koupališti instalován kamerový systém, který má zvýšit bezpečnost návštěvníků a ochránit jejich majetek. Kamery totiž zabírají nejen bazény a prostor kolem nich, ale také stojany na kola, kde vloni docházelo k častým krádežím bicyklů. Dosavadní stojany na kola navíc doplní dalších šestadvacet nových vybavených bezpečnostním zámkem. Kamery by měly rovněž přispět k omezení počtu krádeží osobních věcí odložených na travnatých plochách okolo bazénů. Kamery zaměří své „oči“ také na nové bezpečnostní schránky na ukládání cenností a dokladů, které na koupališti přibudou v květnu.

„Přítomnost kamerového systému a bezpečnostních stojanů na kola zcela jistě výrazně eliminuje množství drobných krádeží v areálu. Cílem lapků bývají podle statistiky právě místa s vysokou anonymní frekvencí lidí,“ dodává ředitel Městské policie Hradec Králové Miroslav Hloušek.

Zřejmě největší novinkou bude noční koupání, které hodlá Správa nemovitostí Hradec Králové na Flošně pořádat ve vybraných dnech v průběhu sezony. „S jeho konáním počítáme podle počasí. Naše představa je taková, že by se noční plavání konalo od 22 hodin do půlnoci,“ prohlásila Jaroslava Bernhardová. O dnech, kdy se noční plavání bude konat, se zájemci dozvědí například z digitální informační tabule, kterou provozovatel umístí k pokladnám, z hlášení rozhlasu, nebo z nové podoby internetových stránek koupaliště. Ty správa nemovitostí spustí v nejbližší době a kromě jiného zájemcům nabídnou aktuální záběry z webkamery přímo z koupaliště.

Konání nočního koupání umožní nové osvětlení bazénů namontované po skončení loňské sezony. Úpravy před nastávající sezonou se nevyhnuly ani restauraci, kde odborná firma vyměnila dlažbu za protiskluzovou. Vzniklo zde navíc nové výdejní okénko, které má urychlit obsluhu návštěvníků koupaliště. Na horní terase se navíc předpokládá otevření nového prodejního stánku, kde si zájemci budou moci koupit nafukovací kruhy a hračky do vody, toaletní a hygienické potřeby, časopisy a další sortiment spojený s koupáním a letními radovánkami.

Koupaliště Flošna bylo otevřeno vloni v květnu a za první sezonu ho navštívilo téměř 95 tisíc návštěvníků. Nejvíce, přes 47 tisíc hostů, sem zavítalo v červenci.

zdroj: hradeckralove.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *