informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Královská věnná městaSpolečenský večer pod názvem Volba královny věnných měst pořádá dobrovolný svazek obcí Královská věnná města ve spolupráci s agenturou D & D dne 13. listopadu 2012 od 19 hodin v královéhradeckém Adalbertinu. Každé královské věnné město vyšle svou kandidátku, aby soutěžila o titul v následujících disciplínách: předvedení dobových tanců, módní přehlídka ve společenských šatech, oblíbená volná disciplína a prokázání znalosti historie svého města. Soutěžní klání o titul královny oživí středověká hudba skupiny Gnomus a ukázky středověkých tanců a šermířských soubojů skupiny Fortis. Večerem provází Radka Paušimová.

 

Vstupenky jsou k zakoupení v Informačním centru Hradec Králové na Gočárově třídě.

 

Spolupráce královských věnných měst v oblasti kultury, sportu a cestovního ruchu probíhá již od roku 1999. V současné době svazek realizuje projekt „Královská věnná města známá, ale nepoznaná…“, který je spolufinancován ze zdrojů EU v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod a jeho cílem je podpora cestovního ruchu v královských věnných městech. Kromě Hradce Králové je členem svazku také Dvůr Králové nad Labem, Chrudim, Jaroměř, Mělník, Nový Bydžov, Polička, Trutnov a Vysoké Mýto.

Více informací o aktivitách svazku a projektu „Královská věnná města známá, ale nepoznaná…“ naleznete na www.vennamesta.cz .

zdroj: hradeckralove.org

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *