informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

 

Labyrint Divadla Drak, jehož součástí je nejen muzeum loutek, ale i interaktivní dílna pro děti a studiová scéna, byl slavnostně otevřen 6. května, ovšem jen pro pozvané hosty – například z řad umělců, stavební společnosti, atd. Pro širokou veřejnost se labyrint, který sídlí ve zrekonstruovaném areálu Tereziánského dvora, poprvé otevře 1. června, kdy se v rámci Dne dětí uskuteční Den otevřených dveří. V tento den bude vstup zdarma.

 

Vedení města předpokládá, že se labyrint s muzeem loutek a interaktivním prostorem pro hru dětí od června stane vyhledávaným cílem návštěv rodičů a jejich dětí. „Myslím si, že pro každého rodiče jsou nejkrásnější odměnou zářící očička jeho dítěte. Labyrintu Divadla Drak přeji, aby tu těch rozzářených očiček bylo vidět co nejvíce,“ řekl primátor Otakar Divíšek.

Jeho slova doplnil náměstek primátora Martin Soukup: „Nepochybuji o tom, že si labyrint své návštěvníky najde, protože se jedná o unikátní prostor, ve kterém mohou rodiče se svými dětmi prožít spoustu krásných chvil.“

Primátor připomněl, že Hradec Králové je městem, které se právem pyšní souslovím „salon republiky“ a titulem Obec přátelská celé rodině roku 2009. „Myslím si, že kultuře ve městě vytváříme dobré podmínky. V posledních letech jsme například opravili budovu Filharmonie Hradec Králové, poté se budovalo Studio Beseda, teď u Divadla Drak vznikl další kulturní prostor. Můžeme mít pocit z dobře vykonané práce, protože ze zříceniny, téměř v centru města, se udělalo něco nádherného,“ konstatoval Otakar Divíšek. Doplnil, že s nápadem vybudovat labyrint s muzeem loutek před lety poprvé přišla tehdejší ředitelka Divadla Drak Jana Dražďáková.

Jedním z prvních návštěvníků labyrintu byl poslanec David Kafka. „Jsem tím nádherným prostorem a možnostmi, které přináší, doslova nadšen. Něco takového v Hradci chybělo a jsem rád, že se na kulturu a prorodinné aktivity ve městě nezapomíná. Navíc, jak uvedl pan Krofta, se zde možná budou učit budoucí herci – plánuje se tu zřízení odloučeného pracoviště divadelní fakulty, což by bylo pro Hradec něco úžasného,“ uvedl poslanec David Kafka.

Umělecký šéf Draku Jakub Krofta otevření labyrintu vnímá jako začátek úplně nové etapy Divadla Drak. „Pokud vím, jedná se o minimálně evropský unikát. Nikde v Evropě jsme se s ničím podobným nesetkali. Všechny k nám od června srdečně zvu,“ řekl Jakub Krofta.

zdroj: hradeckralove.org

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.