informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Nová lávkaPěším i cyklistům by již od června měla sloužit nová lávka přes Orlici, která nyní spojuje místo mezi univerzitním kampusem a historickým centrem města. Autorem návrhu lávky je Mirko Baum. Náklady na její výstavbu se pohybují kolem 25,5 milionu Kč, přičemž část této sumy bude financována z dotace Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod.

 

„Lávka přes řeku Orlici je dalším splněným bodem z Integrovaného plánu rozvoje města. Mohli jsme ji nechat postavit díky finanční podpoře z Evropské unie. Patří mezi nové dlouhodobé dopravní stavební řešení na území města. Celková koncepce pana architekta Bauma je navržena tak, aby lávka svým vzhledem nerušila okolí. Neruší celkovou kompozici, je na ni krásný pohled z každé strany,“ konstatoval náměstek primátora pro správu majetku a městské organizace Martin Soukup.

 

Dodal, že smyslem propojení obou břehů řeky právě v uvedeném místě je napojení celého Moravského Předměstí, potažmo rozvíjejícího se univerzitního kampusu, na střed města – a to tak, aby doprava byla bezkolizní, aby co nejvíce vedla mimo hlavní frekventované komunikace.

zdroj: hradeckralove.org

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *