informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Lávka přes OrliciNecelý rok trvala stavba nové lávky, která propojí Jiráskovy sady s univerzitním kampusem. Pomyslné brány této nové spojnice otevře veřejnosti čtvrteční desátá hodina večerní. Unikátní umělé osvětlení zajistí ještě večer dostatečné světlo všem cyklistům i pěším. Své jméno lávka teprve hledá.

 

Montovaná ocelová mostní konstrukce se začala rodit v místě původního přívozu loni na podzim, kdy je v řece Orlici nejméně vody. Lávka pro pěší a cyklisty postavená podle návrhu Mirko Bauma vytvoří spojnici mezi rodícím se areálem hradecké univerzity u fakultní nemocnice a historickým centrem města. Poskytuje bezpečný přechod v dostatečné vzdálenosti od jedné z nejfrekventovanějších královéhradeckých ulic.

 

„Podařilo se dokončit jednu z praktických a potřebných staveb ve městě, která poslouží všem věkovým kategoriím. Všichni, ale hlavně studenti, mohou od čtvrtka bez jakýchkoliv dopravních kolizí použít tohoto bezpečného propojení centra s prostorem budoucího kampusu. Navíc jim umožní být krok od Jiráskových sadů, kam mnozí směřují za relaxací,“ dodal primátor města Zdeněk Fink.

Vedení města nabídlo Hradečanům možnost lávku pojmenovat, a tato možnost trvá stále. Lidé proto mohou i nadále své návrhy posílat na adresu anketa@mmhk.cz. Dorazilo už zhruba sedm desítek návrhů, mezi nimiž dominuje „Orlička“, „Orličanka“ či „Studentská lávka“.  Jeden z autorů navrhuje pojmenovat dílo „Lávka zamilovaných“ a navrhuje připojit na lávku zámek a klíč vhodit do Orlice

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *