informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Hradec Králové – V Hradci Králové proběhla dnes v noci další letecká vlna termosnímkování města. Přes čtyřicet leteckých přeletů ve výšce 300 metrů se speciální kamerou stačilo k vytvoření nové unikátní termomapy Pražského předměstí Hradce Králové, kterou v příštích měsících začnou zkoumat odborníci z Tepelného hospodářství.  Ti se budou snažit na snímcích odhalit praskliny horkovodního potrubí a zabránit tak v době největší zimy případné havárii.

„Projekt minulý rok vzbudil obrovský zájem nejen v České republice, ale i v zahraničí. Termomapy Hradce Králové na našem portále navštívilo tisíce lidí z celého světa,“ vysvětluje ředitel Tepelného hospodářství Jiří Seidler. „Podařilo se nám identifikovat několik narušení horkovodů a díky rychlé reakci zabránit tak minimálně dvěma velkým havárií. Vznikly tak úspory v řádech statisíců, které se pozitivně promítly do cen tepla,“ dodává ředitel Seidler.

Ojedinělost projektu v Hradci Králové spočívá v jeho podrobnosti, přesnosti, plošném rozsahu a oblasti zájmu. Jenom zpracování konečných údajů do tepelných map potrvá několik měsíců. Výstupy však velice detailně a s vysokou přesností lokalizují tepelné závady nejen v distribuční soustavě a energetických technologiích, ale také na jednotlivých staveních a objektech ve městě, zachycených termokamerou.

„Výstupy z kamery se v současné době zpracovávají. Po vyhodnocení je chceme poskytnout městu a opět zpřístupnit občanům Hradce Králové,“ prozrazuje další postup ředitel Tepelného hospodářství Jiří Seidler, který chce ve spolupráci s městem výsledky unikátního projektu opět umístit na firemní webové prezentaci http://www.thhk.cz a stánkách magistrátu http://www.mmhk.cz .

Po vzoru Hradce Králové chystají tento rok podobné projekty i další evropská zařízení a města. V průběhu minulého roku projekt podrobně zkoumali například odborníci z Německa, Polska, Slovenska, Francie nebo Rakouska.

zdroj: commservis.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *