informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Hradec Králové – Královéhradecké letiště ve dnech 4. a 5. září 2010 opět přivítá jedinečnou atraktivní podívanou – CIAF. Letecká akce se zahraniční účastí bude zaměřena na přehlídku vojenských letounů a sportovní akrobacii, čímž naváže na tradici velkých leteckých dnů CIAF v Hradci Králové. „Přehlídka CIAF původně vznikla v Hradci Králové, poté byla nějakou dobu v Brně, nicméně jsme rádi, že organizátoři tuto přehlídku do našeho města vloni vrátili. Potvrdilo se, že je o tuto akci z řad návštěvníků značný zájem,“ řekl náměstek primátora Martin Soukup.
„Velká návštěvnost je očekávána i letos. Dá se říci, že díky dlouhodobé smlouvě o spolupráci a podpoře CIAF v Hradci zakotvil minimálně na několik let, což je, myslím si, dobrá zpráva nejen pro fanoušky letectví a vojenské techniky, ale pro všechny Hradečany, včetně podnikatelů. Na tuto přehlídku se sjíždí zhruba kolem třiceti tisíc návštěvníků. CIAF je krásnou podívanou nejen pro dospělé, ale i pro děti,“ uvedl Martin Soukup.
„Z mezinárodního hlediska se jedná o jednu z největších leteckých show v Evropě. Doufám, že do budoucna se CIAF dostane natrvalo do mezinárodních kalendářů leteckých akcí. Věřím také, že bude hojně navštěvován i fandy letectví ze zahraničí,“ doplnil europoslanec, zastupitel a bývalý primátor Hradce Králové Oldřich Vlasák, který se velkou měrou zasloužil o provozování a budoucí rozvoj královéhradeckého letiště.

zdroj: hradeckralove.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *