informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

 

sv. MartinAni letošní jedenáctý listopad nebude výjimkou a bílý kůň doveze o půl čtvrté Martina opět pod Bílou věž.  Už od tří hodin zde mohou Hradečané vidět oficiální start zimní sezóny. Přítomným zazpívá Český chlapecký sbor, ve stáncích budou k prodeji i ochutnávce svatomartinské rohlíčky a svatomartinské víno a mnoho dalších tradičních lahůdek i adventních inspirací.

 

Obvyklé každoroční vítání Martina na bílém koni má i letos v podtextu slogan, že zimou turistická sezóna v Hradci Králové a na Hradecku nekončí. „Důkazem toho budou mnohá pozvání na akce a zajímavosti nejen v Hradci, ale i v okolí. Návštěvníci akce mohou vidět zajímavou videoprojekci královéhradeckých mostů, která navazuje tematicky na letošní rok, který je Rokem Labe,“ uvádí Milena Březinová z odboru kultury a cestovního ruchu Magistrátu města Hradec Králové.

 

 

Ve čtvrt na pět vystoupí žáci ze ZUŠ Na Střezině v kapli sv. Klimenta. Všichni mohou zavítat nejen sem, ale i na Bílou věž či do katedrály sv. Ducha. Všechny tyto objekty budou zvát k prohlídkám až do páté hodiny večerní. Součástí programu budou i ukázky kovářského řemesla. Návštěvníky zahřeje teplá medovina či čokoláda.

„Děti, které nesou křestní jméno Martin či Martina, se mohou svézt na bílém koni. I Martin, který letos osedlal bílého koně, se jmenuje Martin, “ prozrazuje s úsměvem Milena Březinová.

zdroj: hradeckralove.org

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *