informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Jasné ne padlo na únorovém jednání společných rad města Hradec Králové i Královéhradeckého kraje. Potvrdili tak opětovně svá stanoviska z minulých volebních období.

„V tuto chvíli není zpracovaný žádný konkrétní projekt. Nicméně zástupci obou rad se vyjádřili zamítavě i pro financování zjišťovací studie nebo podniknutí kroků vedoucích k zahájení jakéhokoliv projektu, který by se v této oblasti mohl vyskytnout,“ dodal primátor Zdeněk Fink. Město ani kraj nebude reflektovat ani na případné nabídky dotačních titulů evropských peněz, které by stavbu mohly významně podporovat.

Otázka odpadového hospodářství je pro město a společně s ním i pro celý region Královéhradecka vyřešena. Město má, podle dikce zákona, tuto oblast zajištěnu smluvně s firmou Marius Pedersen a.s. Podle této smlouvy má firma za povinnost zajistit nakládání s odpady v souladu s platnou legislativou.

Problematika projektu spalovny v Opatovicích nad Labem potrápila město Hradec Králové a potažmo celou aglomeraci zhruba před pěti lety. Před necelým rokem byla projednávána i otázka zamýšlené spalovny průmyslových odpadů v Rybitví, proti které se město postavilo i na historicky nejbouřlivějším veřejném projednávání studie vlivů na životní prostředí na pardubickém zimním stadionu.

zdroj: hradeckralove.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *