informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

 

Oblíbenému hradeckému kinu, které potopili i zastupitelé, hrozí konkurz. Zanikne třetí nejúspěšnější „kamenný“ biograf?

HRADEC KRÁLOVÉ Vzkříšení zadluženého kina Centrál už není jen úkolem pro jeho ředitele Leoše Kučeru, ale pro celé vedení hradecké radnice. Současnému provozovateli artkina – sdružení Pro-Centrál – hrozí konkurz, jenže zastupitelé v úterý odmítli půjčku na pokrytí ztrát i zvýšení příspěvku na provoz. „Při tom zamítnutí nebylo pro některé zastupitele vůbec důležité kino, ale politické hrátky, vyřizování účtů, jedním slovem hanba,“ řekl náměstek primátora Josef Krofta (VPM).

 

Jaké kroky nyní budou následovat, zatím nemají jasno ani Kučera, ani město. „Musíme se o tom poradit, neměli jsme čas se ještě sejít. Já se budu osobně snažit, abychom kino nějakým způsobem vzkřísili. Bohužel nás to bude stát asi nesrovnatelně více peněz, než kdybychom schválili původní návrh. Bude to samozřejmě komplikovanější,“ pokračoval Krofta.
Uvolnění peněz pro sdružení nepodpořil například primátorův náměstek MartinSoukup (ODS). „Musíme počkat, až nám vychladnou hlavy. Vezmeme smlouvy, které tam jsou, budeme postupovat podle nich a věříme, že se se sdružením dohodneme na bezúplatném převodu techniky kina do majetku města,“ řekl Soukup.
S představiteli radnice chce nadále jednat i Kučera. „Chceme se sejít a slyšet, jaké varianty řešení situace město má,“ uvedl ředitel kina, který připustil, že pokud se nepodaří najít rychlé řešení celé situace, hrozí sdružení konkurz.

zdroj: Mladá fronta DNES – Hradecký kraj

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *