informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Osm nových resuscitačních lůžek, z nichž jedno stojí zhruba 300 tisíc korun, si díky daru města Pardubice pořídila krajská nemocnice. Město letos darovalo nemocnici na nákup techniky celkem 1,8 milionu korun, v loňském roce pět milionů korun na nákup mamografu.

 

„Město Pardubice, ač není zřizovatelem, podporuje krajskou nemocnici pravidelně už více než 15 let. Máme totiž zájem, aby zdravotní péče o obyvatele Pardubic byla co nejlepší a nemocnice na tom nejsou tak dobře, aby mohly nakoupit veškerou techniku, kterou potřebují,“ řekla náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková.

Pardubická nemocnice patří k největším zdravotnickým zařízením Pardubického kraje. Na pěti klinikách, představujících 39 oddělení je na 945 lůžkách ročně hospitalizováno okolo 32.500 nemocných a provedeno okolo 385.000 ambulantních ošetření. Pardubice od roku 1994 dotovaly nemocnici téměř 63 miliony korun. Přispěly tak například na výstavbu a přístrojové vybavení onkologie, rekonstrukci monobloku operačních sálů či nákup potřebných přístrojů. Nemocnice díky podpoře města získala například tomograf, obměnila monitorovací a ventilační zařízení pro pacienty ARO a nejnověji nakoupila resuscitační lůžka, infuzní techniku či keratometr – přístroj na vyšetřování očních vad u malých pacientů.

zdroj pardubice.eu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *