informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Městské lesy Hradec Králové by v příštím roce chtěly začít prodávat široké veřejnosti novou komoditu – zvěřinu.

Tím tak podstatně rozšíří nabídku svých služeb pro zdejší obyvatele. V brzké době budou tři zaměstnanci Městskýchlesů Hradec Králové absolvovat kurz prohlížitelů zvěře, budou mít certifikát a každý kus zvěřiny, který půjde k prodeji, opatří razítkem garantujícím zdravost zvěře. Královéhradeckým, novinkám to prozradila tisková mluvčí Magistrátuměsta Hradec Králové Magdaléna Vlčková.

„Plánujeme prodávat maso zvěře, kterou ulovíme v našich lesích. K lidem se tak dostane čerstvá zvěřina, což jistě mnozí ocenění, protože se jedná o chutné kvalitní maso, které nepochází z žádných velkochovů. Zvěřina má výrazně jiné chuťové vlastnosti než například maso kuřecí,“ uvedl ředitel společnosti Městské lesy Hradec Králové Milan Zerzán.

ten připom,něl, že na území zdejších lesů pobíhají především srnci, divočáci a daňci. „Naše honitba ročně vyprodukuje zhruba dvě tuny zvěře. Chceme zvěř dodávat hlavně místním občanům. Předpokládáme, že na základě poptávky vytvoříme pořadník. Uvidíme, jaký bude o tuto naši nabídku zájem. Jakmile prodej zvěře zahájíme, budeme o tom veřejnost informovat,“ konstatoval Milan Zerzán.

Maso bude prodáváno široké veřejnosti, očekává se, že zájem projeví i restauratéři. „Věřím, že o zvěřinu z hradeckýchlesů bude zájem. Městské lesy se touto službou ještě více přiblíží Hradečanům. Navíc není tajemstvím, že tato městská organizace chce před vánočními svátky prodávat kapry z našich hradeckých rybníků,“ řekl náměstek primátora MartinSoukup zodpovědný za správu městského majetku a městské organizace.

 

zdroj: prvnizpravy.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *