informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Hradec Králové – Královéhradecký Smetanův statek se při příležitosti konání Hradeckých farmářských trhů stane 2. října dodavatelskou rukou zeleniny pro známého českého kuchaře, herce a moderátora Ivana Vodochodského. V rámci spolupráce totiž nabídne sousedními stánku vlastní produkty, ze kterých bude následně Vodochodský vytvářet chutné pokrmy pro všechny gurmánské jazýčky.

„Farmářské trhy jsou jedinečnou příležitostí pro vybudování přímého vztahu mezi pěstitelem a konečným spotřebitelem. Lidé si zde mohou koupit produkty, které se pěstují v českém zemědělství,“ uvádí David Smetana. Právě jeho dýně, cukety, zelí, červená řepa, brambory a cibule se stanou součástí kulinářské exhibice televizního a rozhlasového kuchaře Ivana Vodochodského.

Zájemci si tak budou moci nejen nakoupit čerstvou zeleninu, ovoce a další farmářské produkty, ale zároveň se mohou nechat inspirovat k přípravě pokrmů z nabízených zemědělských surovin. Pokud nevíte, jak se vaří dýně nebo k čemu v kuchyni použít cuketu, přijďte se podívat na farmářské trhy, které se budou konat od 8 do 14 hodin v areálu parkoviště Adalbertina.

Zemědělec David Smetana patří tradičním pěstovatelům zeleniny na Královéhradecku. Každý rok u něj ve dvoře nakupují stovky místních lidí, ale i těch, kteří jezdí ze sousedních krajů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *