informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Koupaliště FlošnaMěstské koupaliště Flošna bude na zahájení letní sezony připraveno už od začátku května, takže v případě příznivého počasí mohou vodomilové naskákat do bazénů třeba hned první májový den. Bazény jsou napuštěny už teď. Na návštěvníky koupaliště letos čeká řada novinek a změn.

 

Zatímco vloni i předloni otevřela Flošna pro zájemce brány 20. května, letos to může být mnohem dříve. Konečné slovo však bude mít počasí. „Všechno připravíme na 1. května, takže jakmile bude po tomto datu hezky, otevřeme,“ slibuje Jaroslava Bernhardová, ředitelka Správy nemovitostí Hradec Králové, organizace, která provoz koupaliště zajišťuje. V průběhu května však ještě nebude v bazénech kvůli očekávané slabší návštěvnosti a tudíž neekonomičnosti ohřívaná voda. To, že je voda v bazénech chladnější návštěvníci poznají hned u vchodu na výrazně nižším vstupném. Celodenní pobyt v areálu placený v hotovosti přijde v tomto období na pouhých 30 korun, při platbě městskou kartou návštěvník zaplatí 25 a prostřednictvím čipových hodinek jen 20 korun. Ke zlepšení informovanosti návštěvníků o dění na Flošně přispěje druhá tabule s přehledem nadcházejících akcí. Nejen u vchodu, ale nově i uvnitř areálu se tak lidé jedním pohledem dozvědí, na kdy je plánován aquaaerobic, noční koupání nebo potápění.

 

Další novinkou letošní sezony se stane brzké ranní otevření koupaliště, což souvisí s chystanou rekonstrukcí bazénové technologie, sprch a sociálního zařízení v krytém padesátimetrovém plaveckém bazénu. Aby si plavci mohli zaplavat i v době uzavření krytého bazénu, nebude Flošna otevřena od devíti hodin jako dříve, ale už od šesti hodin ráno. To však nebude platit v případě nepříznivého počasí, stejně jako provoz do 21. hodiny. Ten může být při nepříznivých podmínkách zkrácen. Aktuální otevírací dobu zájemci vždy najdou na webu www.snhk.cz nebo přímo na koupališti. Příznivou zprávou pro majitele čipových hodinek se letos stane také rozšíření možnosti přijít si zaplavat jen na jednu hodinu. „Hodinové vstupné jsme vyzkoušeli vloni dopoledne, a jelikož návštěvníci tuto možnost hojně využívali, zavádíme ji na celý den. Zájemce tak za vstup nezaplatí 90, ale jen 35 korun. Rozšíří se rovněž čas, po který bude možné zajít na Flošnu za odpolední zlevněné vstupné,“ říká Jaroslava Bernhardová. Zatímco dosud to bylo možné od 17 hodin, letos budou moci lidé přijít za méně peněz už od 16 hodin. Chcete se vydat na Flošnu a obáváte se návalu? Řešením může být pohled na neustále aktualizované záběry webové kamery zaměřené na centrální část koupaliště. Stačí si doma otevřít internetové stránky provozovatele. Zanedlouho na nich budou moci lidé rovněž absolvovat virtuální prohlídku areálu.

O hity loňské sezony, potápění, aerobic ve vodě nebo aquazorbing, tedy pohyb v průhledné nafukovací kouli po hladině, nebudou návštěvníci ochuzeni ani letos. Aquazorbing se však správa nemovitostí rozhodla zpoplatnit, od čehož si slibuje omezení front. O tuto zábavu byl totiž vloni obrovský zájem. Tříminutové dovádění přijde zájemce na desetikorunu. Využití všech toboganů a skluzavek zůstane nadále zdarma. I letos se na Flošně počítá s oblíbeným nočním koupáním při měsíčku, které vloni častokrát zhatilo špatné počasí.

Několika změn dozná ceník vstupného koupaliště Flošna na letošní rok. O deset korun se zvýšilo celodenní jednotlivé vstupné. Například vstupenka pro dospělého přijde na 110 korun, při platbě městskou kartou to bude 100 a na čipové hodinky 90 korun. Na druhou stranu začnou platit výše uvedené možnosti zvýhodněného hodinového vstupného, dřívější odpolední zlevněný vstup a některé další slevy. Například u rodinného vstupného se na každého jejího člena počítá s desetikorunovou slevou, takže čtyřčlenná rodina ušetří 40 korun.

zdroj: hradeckralove.org

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *