informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Hradec Králové – Ve středu 23. února v 17.00 hodin (restaurace Satchmo, Dlouhá ulice 96, Hradec Králové) se uskuteční slavnostní křest třetí básnické sbírky Tomáše Zdechovského s názvem Intimní doteky. Při této příležitosti vystoupí známý chlapecký sbor z Hradce Králové Boni Pueri za doprovodu slavného českého klavíristy Miroslava Sekery, který ztvárnil ve Formanově filmu Amadeus malého Mozarta.

„Pan Sekera je jeden z nelepších českých klavíristů, který byl pro své obrovské nadání vybrán Milošem Formanem. Jeho styl hraní je obdivován milovníky vážné hudby po celém světě,“ uvedl k příjezdu slavného klavíristy do Hradce ředitel Boni Pueri Pavel Horák.

Zdechovského verše jsou hravé

O poezii Tomáše Zdechovského mají zájem především mladí lidé, což je vidět na autorských čteních. Ve svých verších využívá rytmus a při veřejném recitování „nutí“ publikum tancovat. Kritici hodnotí jeho dílo jako provokativní a označují ho za tvůrce nového katolického proudu v poezii.

„První sbírka obsahuje jednoduché a hravé verše, které sdělují zážitky z dětství, z míst, kam se člověk rád vrací a jsou o lidech a o věcech, které má člověk rád. Druhá sbírka už není protkaná optimismem, nacházíme zde lehce filosofické tázání po smyslu života a po směřování našich cest. V poslední sbírce už musí čtenář daleko více přemýšlet. Tomáš Zdechovský se dospělýma očima dívá na zážitky z dětství a dospívání. Chce zachytit nesmrtelnost jednoho okamžiku a vypsat se z pocitů, které občas přepadají každého z nás,“ shrnuje básnické sbírky Eva Fruhwirtová.

Tomáš Zdechovský je kreativec, publicista a mediální analytik. Narodil se v Havlíčkově Brodě a dlouhou dobu žil v Kožlí na Vysočině. Studoval v Českých Budějovicích, Brně a na papežské univerzitě v Římě. V současné době žije a pracuje v Hradci Králové.

Jeho básně vyšly v mnoha revue a literárních časopisech, například v Literárních novinách, Meridian nebo v literární revue Koridor. Kritici hodnotí Zdechovského díla jako provokativní a přelomové. Je autorem tří básnických sbírek: Ze zahrady mé milé…poezie (2008), Odpusť mým rtům (2009) a Intimní doteky (2010).

zdroj: commservis.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *