informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Stezka Hradec Kralove-Kuks

Na cyklostezce z Hradce Králové k baroknímu hospitalu v Kuksu, která je součástí mezinárodní Labské stezky, se to díky mírné zimě cyklisty hemží i během zimních měsíců. My vás ale 4. dubna zveme na oficiální zahájení letošní cyklosezóny.

 

O tom, že letošní zimu někteří vyměnili lyže za kolo, svědčí lednová a únorová čísla z počítacích čidel. Za první dva měsíce letošního roku bylo v Kuksu napočítáno na stezce 3.775 lidí a ve Věkoších dokonce 13.964,“ říká náměstek hejtmana a krajský radní pro cestovní ruch Otakar Ruml. Letošní sezónu na stezce Hradec Králové – Josefov – Kuks otevře spanilá jízda, která odjíždí 4. dubna 2014 v 15 hodin od parkovacího cyklodomu v Hradci Králové u vlakového nádraží. Druhá jízda v tentýž čas odjíždí z druhého směru, tedy z vyhlídky nad schody v Kuksu.

 

Část Labské stezky z Hradce Králové do Kuksu je pro milovníky kol vyhledávaným a oblíbeným místem. Za první rok svého fungování od 17. dubna do konce roku 2013 až do Kuksu dojelo 99.663 tisíc lidí, počítací čidla ve Věkoších pak hlásí 200.727 cyklistů a pěších.

zdroj: hradeckralove.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *