informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Neděle 10. října byla pro žokeje, trenéra a chovatele koní Josefa Váňu dnem triumfů a poct. Dříve, než na pardubickém závodišti získal již sedmé vítězství ve Velké pardubické, byla před hlavní tribunou odhalena jeho socha a u bronzového dvojníka převzal fenomenální žokej z rukou primátora Jaroslava Demla také Medaili města Pardubice.

 

Toto ocenění uděluje město každoročně lidem, kteří se významně zasloužili o jeho dobré jméno. A Josef Váňa je s Pardubicemi díky Velké pardubické už neoddělitelně spjat. Jeho profesionalita, houževnatost a nezlomná vůle inspirovaly pardubické občany k tomu, aby jej nominovali na ocenění města. V Pardubicích je tradicí předávat vyznamenání před těmi, kteří práci laureáta nejvíce ocení. Proto byla medaile J. Váňovi předána před hlavní tribunou, v den konání Velké pardubické.

 

Pardubice letos udělí celkem šest medailí města. Kromě Josefa Váni jimi budou oceněni také MUDr. Marie Blažková, která se významně zasloužila o vybudování hospicu v Chrudimi,  přednosta Chirurgické kliniky Krajské nemocnice Pardubice MUDr. Karel Havlíček, cyklista Stanislav Venclovský, nestor pardubického sportu Václav Vinař a letecký historik Pavel Sviták.

zdroj: pardubice.eu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *