informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Devětadvacetiletá Olga Kuprina z Moskvy se dnes ráno stala jubilejní stotisící cestující na pardubickém letišti. Mladá žena byla pasažérkou letadla na pravidelné lince Pardubice – Moskva, do České republiky přiletěla se svým přítelem na návštěvu Prahy.

 

Z pardubického letiště se létá sice již od roku 1995, rekordního počtu 100 tisíc cestujících v kalendářním roce se ale dosáhlo až letos. „Dosáhnout počtu 100 tisíc ještě před koncem kalendářního roku, to je pro nás historická událost. Máme o sto procent silnější sezonu než vloni, stoupají nám počty destinací a letů především v letní sezoně. A věřím, že příští rok na tom budeme ještě lépe, především díky kvalitnějšímu technickému zázemí, které jsme před nedávnem dokončili,“ pochvaluje si ředitel společnosti EBA Jan Andrlík. Spolu s ním stotisící cestující přivítali také předseda představenstva EBA Jiří Skalický, primátorka města Pardubice Štěpánka Fraňková, hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a náměstek hejtmana zodpovědný za dopravu Jaromír Dušek.

 

„Jsem velmi ráda, že pardubické letiště je na vzestupu a že jsme dnes mohli přivítat stotisícího cestujícího. Z hlediska dalšího rozvoje letiště vidím jako klíčové vybudování nového terminálu. Budeme ovšem muset nalézt investora, protože v rozpočtech takové prostředky nenajdeme. Předpokládám ale, že v této chvíli, kdy je letiště na vrcholu, by nalezení vhodného investora mohlo být možné,“ řekla primátorka Štěpánka Fraňková.

Pardubické letiště je oblíbenou destinací především ruských leteckých společností, pravidelné linky létají do Moskvy a Petrohradu. Především v letních měsících odlétají charterové lety i do Bulharska, Turecka, Řecka či na Mallorku, do budoucna možná přibydou i Kanárské ostrovy a další destinace.

zdroj: pardubice.eu

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *