informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Návštěvníci lesního hřbitova, městského útulku i lidé směřující za rekreací do městských lesů mohou od 14. října pohodlně zaparkovat na novém parkovišti. Přestože ke stavbě navíc přibylo i vybudování cesty k útulku, podařilo se oproti původně plánované ceně ušetřit více než 5 milionů korun a stavba přišla i s DPH městskou pokladnu na 13 154 000. Kč.

Po několikerém oddalování stavby vzhledem k odvoláním se podařilo parkoviště dokončit před Dušičkami, kdy je frekvence zdejšího provozu nejvyšší. Parkoviště citelně ulehčí i řidičům městské hromadné dopravy, kterým na točně dosud neřízeně odstavená auta překážela. Parkoviště je navrženo pro 92 osobních automobilů a pět stání pro imobilní občany, doplněno je pěšími komunikacemi a parkovou úpravou. Na jaře příštího roku přibudou na odpočinkových plochách stolky a lavičky. Uvažuje se také o stánku s občerstvením a stojanech na kola.

„Jsem ráda, že po neustálém oddalování stavby díky několika odvoláním se podařilo parkoviště dokončit před Dušičkami, což ocení ti, kteří sem jezdí na lesní hřbitov. Občané mají k dispozici novou důstojnou parkovací plochu, která umožní například i invalidům a rodičům s malými dětmi snadný přístup do městských lesů, jež mají rekreační charakter,“ řekla Pavla Finfrlová, náměstkyně primátora.

zdroj: hradeckralove.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *