informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

 

Pardubické Pernštýnské náměstí má od dnešního dopoledne novou dominantu. Zhruba 14 metrů vysoký smrk ztepilý, letošní vánoční strom města. Rostl léta na konci Kyjevské ulice, aby na sklonku své kariéry udělal radost malým i velkým. Zatím jej zdobí pouze smrkové šišky, do slavnostního hávu jej začnou pracovníci Služeb města Pardubic „oblékat“ v příštích dnech.

„Strom bude ozdoben tak jako v loňském roce 150 vánočními kouleni v barvě červené a stříbrné, slavnostní osvětlení zajistí téměř 6 000 LED diod,“ řekla mluvčí služeb Světlana Pozníková.

V Pardubicích bude letos dotvářet vánoční atmosféru řada vánočních stromů. Devět stromů ozdobí SmP, řezané však budou pouze dva z nich, vánoční strom na Pernštýnském náměstí a druhý na sídlišti Dubina. Mimo to musí pracovníci služeb do první adventní neděle dokončit výzdobu města. Letos zkrášlí jeho veřejná prostranství 65 vánočními motivy a nainstalují více než 40 000 LED diod.

Pravá předvánoční nálada se začne z Pernštýnského náměstí šířit do města v sobotu 26. listopadu. Pod vánočním stromem, u něhož nebude chybět ani Betlém, začne dvoudenní mikulášský jarmark s nabídkou staročeských jídel i nápojů, inspirací na vánoční dárky i bohatým vánočním programem pro děti i dospělé. Jeho vyvrcholením bude nedělní slavnostní rozsvěcení vánočního stromu, které je neklamným znamením nadcházejícího adventu.

zdroj: pardubice.eu
Nataša Hradní
tiskový úsek

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *