informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Rozsáhlou rekonstrukci padesátimetrového plaveckého bazénu, která je plánována na léto, město připravovalo zhruba dva roky. Teď se chystá výběrové řízení na zhotovitele stavby. Rekonstrukce bazénu by měla začít 1. června a potrvá do konce září.

„Opravu jsme naplánovali na léto, kdy naši občané a návštěvníci města mohou k vodním radovánkám využívat městské lázně, Koupaliště Flošna nebo například Stříbrný rybník,“ řekl náměstek primátora pro správu majetku a městské organizace Martin Soukup. Dodal, že odhadované náklady na rekonstrukci jsou 40 milionů Kč.

„V uvedeném termínu bude udělána rekonstrukce vodního hospodářství pro úpravu bazénové vody a potrubních rozvodů, které jsou značně zkorodované a tím v havarijním stavu. Nově budou například instalovány dvě úpravny bazénové vody a další komponenty sloužící ke zlepšení a udržení kvality bazénové vody,“ specifikovala plánovanou opravu Jaroslava Bernhardová, ředitelka společnosti Správa nemovitostí Hradec Králové.

Řekla dále, že současně dojde k odstranění průsaků v sociálních odděleních a k modernizaci těchto prostor.

Dodejme, že plavecký 50m bazén slouží školám, sportovním oddílům i široké veřejnosti od září 1993 a prošlo jím již více jak 5 mil. návštěvníků.

zdroj: hradeckralove.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *