informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí
Rok se s rokem sešel a je to opět tu. Začne to někdy kolem konce prosince. Všichni kdo mají rádi plesy nakoupí šaty, boty, obleky, nové šperky,navštíví kadeřníka a těší se z toho že na plesu budou za královnu či krále. No dobře, kluci to tak moc neberou, ale my holky, my tedy určitě. Všichni jistě máme rádi krásné věci a kde jinde najdeme tolik krásy než na plesech a bálech. Každému človíčkovi to sluší a protože se všichni snaží respektovat etiketu, která plesům patří, cítíme se na plesech jako zcela v úplně jiném světe.

Mé maličkosti se tento rok nepodařilo žádný ples navštívit. Ne že bych patřila mezi ty, kteří plesům nefandí, jen se mi  nepodařilo na některý z nich jít. Ale není ještě všem dnům konec, možná i já budu muset absolvovat ten maraton, o kterém jsem vám už v úvodu psala.
Když tak nad tím přemýšlím. Přece jen není zcela pravda to, co jsem psala. Jeden ples už jsem měla absolvovat. On to nebyl typicky ples, na který si obléknete neskutečně drahé plesové šaty, boty na patnácti centimetrovém podpatku nejlépe z poslední kolekce, necháte si vytvořit na hlavě dokonalý účes a navléknete na sebe spoustu doplňků.

Byl to ples, který se nesl v úplně jiným duchu. Na tento ples se stačilo obléknout do vámi oblíbeného pyžama, županu nebo prostě do čehokoliv v čem spíte. Většina z vás se nad mou poslední větou určitě pozastavila a ptáte se, co to bylo za ples? Měl to být Úplňkový pyžamový ples (příznivci portálu hradubice.cz asi znají). Bohužel se nekonal. Doufám, že jen pro letošní rok. Spousta lidi se boji věcí které jsou nové, jiné nebo čímkoli zvláštní. A je to velká škoda… Nejen pro ty kteří se bojí a to z jakéhokoliv důvodu, ale i pro nás ostatní, kteří bohužel doplatí na to, že taková jiná událost se nakonec pro nedostatek zájemců konat nemůže.
Když jsem naposledy byla na pyžamovým plese, bylo to moc fajn. Asi vás zajímá proč? Když jste na takovém plese, máte na sobě svoje pyžamo a mají ho i ostatní a je velmi těžké na cokoliv si hrát. To ale ovšem za předpokladu, že nepůjdete do nejdražšího podniku a nepořídíte si jedno z nejdražších pyžam vůbec. Navíc na takovém plese můžete vyvádět jak vás napadne, můžete se vykašlat na etiketu, samozřejmě pokud samy chcete a přesto komorní atmosféra na vás dýchá na každém kroku. Na takový ples se lide chodí odreagovat, vydovádět a načerpat pozitivní energii, protože na pyžamovým plese se představivosti meze nekladou.


Abych ale jen nepsala o plesu který se nekonal, přeskočím k těm opravdovým plesům a do toho bezesporu patří i ty maturitní. V Hradci, Pardubicích a v okolí se jich pořádá každý rok spousty. Hlavně těch maturitních. Všechny plesy mají stejný společenský charakter, ale přesto je každý jiný.

Každý ples dělá plesem výzdoba sálu, jeho program, který bývá většinou nabitý do poslední minuty a také aparatura, která musí mít dobrý zvuk, protože když není dokonalý zvuk, je vše ostatní zbytečné. Každý účinkující i pořadatelé se snaží návštěvníky zabavit, dodat dostatečné množství alkoholu, jídla a také ne alko pití. A že se toho na plesech sní a vypije spousty. Řekla bych hektolitry pití a tuny jídla. Na spoustě plesů patří do hlavního programu tombola, takže pokud si nakoupíte dostatek lístků máte velkou pravděpodobnost že si domů odnesete některou z cen. Ty se liší, v závislosti na tom na který ples se vydáte. Domů si pak můžete odnést třeba celého kance, pytel brambor, jakoukoliv elektroniku, zájezd nebo šišku salámu.

Tak pokud jste ještě na nějakém plese jako já nebyli, je teď ten nejvyšší čas poohlédnout se, kde jaký ples pořádají. Uvidíte, že vaše drahé polovičky budou rády….

Plesům zdar!
akcivE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *