informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Hradec Králové – Na hradeckém letišti se ve dnech 20. – 21. května 2011 uskuteční jubilejní desátý ročník mezinárodního setkání leteckých záchranných služeb, který bude spojený s leteckým dnem. Organizátoři letos očekávají rekordní účast z řad návštěvníků i pilotů. V minulých letech se totiž Helicopter show nekonala a tak je očekáván zájem i tisíců příznivců helikoptér z celé Evropy.

„Na pátek dvacátého května je naplánované tradiční setkání odborníků z letecko zdravotnických služeb s názvem Air Ambulance 2011. Tématem konference bude použití vrtulníku integrované záchranného systému na základě zkušeností při povodních v severních Čechách v loňském roce,“ říká hlavní pořadatel akce Daniel Tuček ze společnosti DSA.

Sobota pak bude tradičně patřit veřejnosti, která bude moci vidět letecké ukázky v podání nejlepších českých i evropských pilotů. „K vidění bude letecká akrobacie, let historického větroně, zásah vrtulníků při hromadné nehodě, přelety letadel a další ukázky a prohlídky letadel a vrtulníků,“ přibližuje Jozef Daňo, podle kterého podobná show nemá nejen v Česku obdoby.

Piloti ukážou záchranu lidských životů

Jubilejní desátý ročník Helicopter show nabídne návštěvníků zajímavý program. Pilotáž předvede několik záchranářských a vojenských vrtulníků, leteckou akrobacii předvede slavný letoun SU 31 a atraktivní podívaná bude také na ukázky záchrany lidských životů při hromadné havárii. Součástí sobotní Helicopter show bude ukázka letecké a pozemní techniky, seskoky parašutistů a také možnost vyhlídkových letů. Návštěvníci si budou moci zblízka prohlédnout přes padesát vrtulníků a letounů.

Helicopter show patří k tradičním akcím na hradeckém letišti. „Je to jedna z největších akcí, které se tento rok na letišti uskuteční. Jsme rádi, že se tato v Evropě ojedinělá a velmi prestižní akce vrátila na naše letiště,“ uzavírá ředitel hradeckého letiště Roman Zindulka.

zdroj: commservis.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *