informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

V neděli byla v městských lesích Hradce Králové otevřena nová pohádková stezka, současně se křtila kniha Pohádky z hradeckých lesů, jejíž autorkou je Marta Pohnerová. Díky Městským lesům Hradec Králové tak vznikla další možnost k trávení volného času dětí s rodiči či prarodiči.

 

„Myšlenka zřídit pohádkovou stezku mě napadla zhruba před pěti lety, na realizaci projektu se ale začalo pracovat teprve letos v lednu. Na stezce je jedenáct stanovišť. U deseti z nich jsou pohádkové postavičky, poslední zastavení je poděkováním sponzorům s mapkou stezky,“ konstatoval Milan Zerzán, ředitel městské akciové společnosti Městské lesy Hradec Králové.

 

U každého zastavení jsou jedna až tři pohádkové postavičky. „S paní Pohnerovou jsme se domluvili, že doděláme nejméně dvě další zastavení. Na našich akcích budeme rozdávat pohádkové CD, plánujeme nechat udělat pexeso s pohádkovými postavičkami, které děti mohou vidět na stezce. Na jednotlivých zastaveních dává dětem úkoly Šiškulka, což jméno našeho nového maskota. Cílem je, aby se děti hravou formou naučily, jak se mají v lese chovat. Například drak hlídá trhání větviček v lese a hejkal dohlíží na to, aby se nekřičelo. Děti si tímto budou budovat úctu k lesu a tím i k tomu, co děláme my,“ řekl Milan Zerzán.

„Na realizaci pohádkové stezky s Městskými lesy Hradec Králové spolupracovala agentura M.C.O.M. a učitelka Marta Pohnerová, která řadu z nás učila kreslit už v základní škole. Kromě knihy bylo představeno i pohádkové CD namluvené herci Divadla Drak. Celý projekt se vydařil. Dříve veřejnost Městské lesy Hradec Králové prakticky moc nevnímala, zatímco dnes se nejenže o této naší akciové společnosti díky novému vedení ví, ale navíc se v lesích připravuje řada zajímavých akcí pro širokou veřejnost. Tento trend bude pokračovat,“ uvedl náměstek primátora Martin Soukup.

zdroj: hradeckralove.org

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *