informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Zpět k přerušenému bodu, týkajícímu se přemístění pomníku Františka Ulricha, se dnes vrátili radní města. Zastupitelstvu doporučili, aby na svém příštím zasedání definitivně schválilo přesun sochy včetně slunečních hodin na Ulrichovo náměstí do prostoru k fontáně. Poslední slovo budou mít ve věci zastupitelé na konci června.

Bod byl 10. května radními přerušen pro rozdílnost názorů na věc. Celou záležitostí se proto opakovaně zabývala kulturní komise rady města a výbor pro územní plánování a rozvoj města zastupitelstva.

Dnešní rozhodnutí rady dalo volnou ruku a mandát k jednání náměstku Kroftovi, aby jednal s autorem sochy prof. Hanzíkem o souhlasu k přemístění celého díla a zároveň předložení zastupitelstvu 28. června.

V případě, že zastupitelé kývnou na přemístění pomníku, je nutné připravit veškeré podklady jako je technická dokumentace podstavce na určeném místě a ruku v ruce vyčíslit náklady na přesun a nové usazení pomníku. Samozřejmostí je po získání souhlasu autora s přemístěním celého díla, vypsání výběrového řízení na subjekt, jež dílo přemístí a vydání územního souhlasu nebo územního rozhodnutí vázaných ke konkrétnímu novému místu sochy.

Historie přípravy pomníku sahá až do roku 2002.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *