informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

 

Ve čtvrtek 13. ledna se otevřely návštěvníkům brány brněnského výstaviště každoročních veletrhů GO a Regiontour. Ve znamení projektu Rok rodiny se zde prezentuje i město Hradec Králové. V polovině března se v Hradci Králové uskuteční konference Vojenské památky v cestovním ruchu, proto si letošní veletrh vzal za své hlavní téma pevnostní systémy pro hlavní expozici Královéhradecka. Do expozice Královéhradecka zavítal arcibiskup Dominik Duka, který tím potvrdil, že má stále k našemu a městu a kraji i přes své náročné angažmá v Praze blízký vztah.

Arcibiskup pražský a primas český Dominik Duka se setkal přímo v královéhradecké expozici s primátorem města Zdeňkem Finkem a s představiteli kraje.

„Výsledek jednání přinese budoucnost. Cílem setkání bylo pohovořit k těm, kteří se zabývají turistikou, protože poutě jsou součástí turistiky a to je zcela jistě náš společný zájem,“ doplnil k dnešnímu setkání Dominik Duka.

Poprvé zde byla představena brožura „Hradec Králové pro děti a jejich rodiče“, jež odhaluje zajímavá zákoutí města a jeho atrakce.

„V rámci veletrhu si mohou vyměnit města a regiony své názory a navzájem se inspirovat náměty a nápady na vylepšení. Výstavní plocha věnovaná prezentaci našeho města je možná ve srovnání s některými jinými vystavovateli menší a úspornější a náklady na čtyřdenní prezentaci jsou opravdu minimální. Poměr cena výkon je však výhodný. V případě významného výročí města by bylo samozřejmě možné expozici upravit či zvětšit a použít ji i pro další obdobné významné veletrhy,“ řekl primátor města Zdeněk Fink.

Veletrhy GO a REGIONTOR 2010 obsadily výstavní plochu přes 10 000 m2. Své produkty a služby zde představilo 1 105 vystavujících firem z 21 zemí, prezentovaly se všechny regiony ČR a cestovní kanceláře a agentury nabídly zájezdy do více než 110 zahraničních destinací.

V první polovině roku se město dále představí na třech významných veletrzích cestovního ruchu, Vacances v Bruselu (3. – 7. 2.), Holiday World v Praze (10. – 13. 2.) a Infotour a cykloturistika v Hradci Králové (18. – 19. 3.).

zdroj: hradeckralove.org

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *