informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Pardubice – Ministr dopravy Pavel Dobeš na jednání se zástupci města Pardubice a Pardubického kraje potvrdil záměr ministerstva investovat do rozšíření křižovatky u Parama. V rozpočtu na rok 2102 je připraveno 50 milionů korun. Celková investice by měla dosáhnout výše 789 milionů korun.

„O řešení tohoto dopravního špuntu usilujeme již několik let. Pro občany celého kraje je to pozitivní zpráva.  Denně tuto křižovatku využívá 24 tisíc aut,“ uvedl náměstek hejtmana Pardubického kraje Jan Tichý. Návrh ministerstva dopravy v rámci rozpočtu na rok 2011 musí ještě schválit poslanecká sněmovna. „V této souvislosti je důležitá spolupráce všech regionálních poslanců,“ zdůraznil ministr Dobeš.

Dopravu v Pardubicích je podle slov náměstka Tichého nutné řešit komplexně. Přibližně 16 tisíc aut denně, která přijedou do města, směřují do centra Pardubic. Proto je důležité vedle křižovatky U Trojice řešit také křižovatku u hypermarketu Albert. Její rekonstrukce by stála 155 milionů a je tedy podstatně levnější,“ uzavřel Jan Tichý.

zdroj: www.pardubickykraj.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *