informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Základní popis projektového řešení

Hlavním cílem projektu rekonstrukce Plaveckého areálu Pardubice je celková modernizace stávajícího zařízení tak, aby se proměnilo v areál poskytující sportovní i relaxační vyžití pro co nejširší veřejnost po celý rok. Základní řešení předpokládá demolici jižní části objektu (v současnosti skokanský bazén a tělocvičny), spojovacího krčku na severu (dnešní výměník) a stávajícího parkoviště před areálem. V objektu budou též kompletně vyměněny stávající instalace, budou nahrazeny novými.
 
Dispozice objektu projde oproti současnému stavu zásadními změnami. Celý objekt bude upraven bezbariérově. Namísto zrušeného skokanského bazénu má vzniknout komplex nových bazénů (rekreační, skokanský, výukový, dětské brouzdaliště, vířivky) doplněných rozmanitými vodními atrakcemi (trojskluzavka, „široký“ tobogán, divoká řeka atd.). Padesátimetrový bazén zůstane po rekonstrukci zachován zejména pro sportovní využití. V prostoru nynějších spojovacího krčku je navrženo dvoupodlažní wellness centrum zahrnující v přízemí centrální vířivku, klasickou saunu, tureckou a bylinnou lázeň, sněhovou a parní komoru. V patře vznikne tepidarium, odpočinkové a masážní prostory. Tyto základní prostory budou doplněny dalšími dílčími jako je fitnes centrum, prostor pro plavání kojenců s plným zázemím, vodácký trenažér, tělocvična s posilovnou, masážní centrum.
 
Oproti současnosti se zásadně změní sociální zázemí pro návštěvníky – navrženy jsou nové centrální šatny se sprchovišti a oddělené šatny se zázemím pro školní mládež. Návštěvníci se budou moci občerstvit v restauraci u rekreačních bazénů, nebo v bufetu ve vstupní hale. Ve wellness, fitnes a prostoru pro kojence jsou navrženy dílčí denní bary. 
Pohyb návštěvníků bude regulován pomocí elektronického vstupního systému. Součástí projektu je i kompletní interiérové řešení vnitřních prostor včetně audiovizuálních a informačních prvků.   
 
Součástí rekonstrukce bude i nové parkoviště v prostoru stávajícího s kapacitou 160 míst. Stávající venkovní koupaliště zůstane zachováno a bude provozně propojeno s vnitřními bazény.
 
Předpokládaná cena díla bez DPH činí 520 mil. Kč.
Tuto částku lze řádově rozdělit na:
Přístavba rekreačních bazénů s technologií 180mil.kč
– Rekonstrukce 50m bazénu, soc zázemí, dílčí prostory vč technologie 230mil.kč   
 Wellnes centrum vč. technologie 50mil.kč
 Interiérové řešení všech prostor 40mil.kč
 Parkoviště a venkovní plochy 20mil.kč
Zdroj: pardubice.eu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *