informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Rocková hudba pro neslyšící je pracovní název projektu Dva světy, který vznikl na podporu integrace neslyšících do společnosti a na podporu vzájemného porozumění a obohacení světů neslyšících a slyšících. Do projektu je zapojena královéhradecká kapela STANDBY, jejichž koncert je v rámci projektu tlumočen do znakového jazyka, a dále seskupení neslyšících bubeníků DEAF DRUMS, také z Hradce Králové. Obě kapely letos vystoupí na festivalu Rock for people a to v pondělí 5. 7. ve 13.50 hodin na Jam stage.

„Hradec Králové je město, které rádo pomáhá hledat nové cesty a přístupy. Tlumočení rockové hudby do znakového jazyka je právě jedním z těch skvělých a neotřelých nápadů, kterým se v Hradci Králové tolik daří. Věřím, že to bude příjemné zpestření nabídky jednoho z největších hudebních festivalů u nás. Nejen zábava pro neslyšící, ale také poučení a zajímavá zkušenost pro nás ostatní,“ řekla k nápadu náměstkyně primátora Pavla Finfrlová.

A tak se letos poprvé mohou neslyšící těšit z rockové muziky – jednak díky projektu Dva světy, díky pořadatelům Rock for people, kteří unikátní projekt zařadili do programu a díky městu Hradec Králové, které zajistilo pro neslyšící volné vstupenky.

Kompletní program, profily kapel, zajímavosti a další podrobnosti o festivalu Rock for People naleznete také na www.rockforpeople.cz.

zdroj: hradeckralove.org

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.