informační server pro Pardubice, Hradec Králové a okolí

Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje nový úsek silnice I/37 Březhrad – Opatovice. Tato 3,27 km dlouhá komunikace navazuje na obou stranách na dříve zprovozněné čtyřpruhové úseky silnice I/37, čímž je dokončeno kompletní spojení dvou nedalekých krajských měst, Pardubic a Hradce Králové, bezpečnou komunikací dálničního typu.

 

„Zprovoznění úseku přispěje ke zlepšení severo-jižního dopravního spojení silnicí I/37 na trase Trutnov–Jaroměř–Hradec Králové–Pardubice–Chrudim–Žďár nad Sázavou–Velká Bíteš–dálnice D1. V lokálním měřítku komunikace významně zlepší dopravní situaci a sníží negativní vlivy dopravy v obci Opatovice nad Labem,“ říká David Čermák, generální ředitel ŘSD.

Dokončená stavba u Březhradu navazuje na dříve realizovaný úsek čtyřpruhové komunikace za mimoúrovňovou křižovatkou u obchodní zóny. V první části jde nová komunikace v trase dosavadní silnice I/37, ve druhé pak zcela novou trasou na východ od obce Opatovice nad Labem vytváří obchvat této obce. Stavba končí na mimoúrovňové křižovatce s rychlostní silnicí R35, která je – stejně jako čtyřpruhové pokračování silnice I/37 směrem na Pardubice – v provozu od roku 2009.

Součástí stavby jsou tři mosty, napojení Opatovic nad Labem a tři protihlukové stěny o celkové délce 965 metrů. Šířka vozovky je 24,5 metru.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *